DİSK’ten ‘Artık geçinemiyoruz’ mitingi

6 Aralık 2021 Pazartesi

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücret konusunda bir miting yapılması kararı aldıklarını belirterek, “Önümüzde pazar günü İstanbul’da Kartal Meydanı’nda DİSK olarak kitlesel bir miting gerçekleştireceğiz.” dedi.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK’in 12 Aralık’ta Kartal Meydanı’nda “İstanbul ses veriyor: Artık yeter geçinmek istiyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek mitinge ilişkin, Beşiktaş’ta bulunan genel merkez binasında basın toplantısı düzenledi.

“ASGARİ ÜCRET ORTALAMA ÜCRET HALİNE GELDİ”

Dövizdeki yükselişle alım gücünün düştüğünü dile getiren Çerkezoğlu, şunları dile getirdi:

“Tam da böylesi bir dönemde 2022 yılı asgari ücreti belirlenecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarına başlandı. İlk toplantı geçtiğimiz hafta yapıldı. Yarın ikinci toplantı, perşembe günü 3’üncü toplantı yapılacak. Hepimizin bildiği gibi asgari ücret, bu ülkede emeğiyle geçinen herkesin çalışma ve yaşam koşullarını belirleyen temel bir ölçü. Herkes için önemlidir asgari ücret. Ama içinden geçtiğimiz bu süreçte geçim derdinin milyonların gündemine geldiği bu süreçte ve artık asgari ücretin bir sembolik ücret olmaktan çıkıp, ortalama ücret haline geldiği ülkemizde asgari ücret her zamankinden daha önemli. ”

Çerkezoğlu, “DİSK’in, işçi sınıfının, emekçilerin taleplerinin en geniş biçimde ifade edildiği bir miting yapılması kararı aldık. Önümüzde pazar günü İstanbul’da Kartal Meydanı’nda DİSK olarak kitlesel bir miting gerçekleştireceğiz.” dedi.

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK’ten ortak asgari ücret açıklaması

DİSK, asgari ücret talebini duyurdu

Benzer Haberler