Disco Elysium oyunu TV dizisi olacak

30 Haziran 2020 Salı

Disco Elysium oyunu TV dizisi olacak

Son dönemde büyük beğeni toplayan Indie RPG oyunu Disco Elysium TV dizisi olarak karşımıza çıkacak.

Disco Elysium TV dizisi olacak. Dizi fikri üzerinde çalışan yapımcı ZA/UM ve yayıncı Dj2 fikrin henüz çok erken aşamada olduğunu ve senaryo yazmak için çalıştıklarının altını çiziyor. Öte yandan bu çabaların boş kalmayacağı da tahmin ediliyor zira Dj2 aynı zamanda Sonic the Hedgehog filminin de yapımcısı olarak tanınıyor. Şirket ayrıca Life is Strange ve Sleeping Dogs oyunlarını da filme dönüştürmek için çalışıyor.

Disco Elysium

Dj2’nin açıklamasına göre, senaryonun 2020 sonunda hazır olması bekleniyor. Bu da kanal anlaşmalarının ve yapım başlangıcının 2021 olması anlamına geliyor. Kaba bir hesapla, 2021 yılında çekimine başlanan bir dizinin 2022 gibi ekranlara çıkması beklenebilir.

Disco Elysium, dedektiflik öyküsü anlatan bir RPG olarak dikkat çekip çok beğenilmişti. Pek çok övgüler toplayan Indie oyunu, kendine has grafik tarzı ve sıra tabanlı oynanışı ile oyuncuların kalbini kazanmıştı. Öte yandan oynanışının dışında, çok güçlü bir öyküye sahip olan oyun dünya çapında büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı.

Galaxy A01 Core ‘dan beklentiler büyük

Benzer Haberler