Diri diri gömüldüğü mezardan tırnaklarıyla kazıyarak çıktı

13 Nisan 2022 Çarşamba

Diri diri gömüldüğü mezardan tırnaklarıyla kazıyarak çıktı

Nişanlısı tarafından boğularak öldürülmeye çalışılan Stacey Gwilliam, gömüldüğü mezardan tırnaklarıyla kazıyarak çıkmıştı. Saldırıdan bu yana birçok sağlık sorunuyla başa çıkmaya çalışan Stacey Kasım ayında Güney Galler’deki evinde hayatını kaybetti.

34 yaşındaki Stacey Gwilliam, nişanlısı Keith Hughes ile evlilik hazırlıkları yapıyordu. Ta ki o güne kadar. Sıcak bir Temmuz gününde Birleşik Krallık’taki Caswell Körfezi’ndeki sahil yolunda Stacey Gwilliam ve Keith Hughes yürüyordu. O sırada çiftin arasında bir tartışma yaşandı. Tartışma iyice alevlendi.

İLK SALDIRISI DEĞİL

Milliyet’te yer alan habere göre, tartışmanın bir türlü sonu gelmedi ve Stacey Gwilliam, 39 yaşındaki nişanlısı Keith Hughes tarafından saldırıya uğradı. 89 kilo olan vücut geliştiricisi Hughes, nişanlısı Stacey Gwilliam’ı boğuyordu. Kadın o kadar şiddetli bir saldırıya uğradı ki tüm kontrolünü kaybetti. Keith Hughes nişanlısının boynunu bükerek kırmaya çalıştı. Üstelik bu Keith Hughes’un ilk şiddet suçu değildi.

Hughes, daha önce bir adama tuğlayla defalarca vurduğu için hapse atılmıştı. 2013 yılında da nişanlısına yönelik üç ayrı saldırısı da olmuştu. Bu olaylar sonucunda Keith Hughes üç yıl dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı. Hughes, hapisteyken Stacey’in kendisine yazdığını, serbest bırakıldıktan sonra da ilişkilerine devam ettiklerini söyledi.

TIRNAKLARIYLA KAZIDI

Bir komşuları Stacey Gwilliam’ın nişanlısı tarafından orada boğulduğunu gördüğünü anlattı. Genç kadının öldüğünü düşünen Hughes nişanlısını ölüme terk etti ve onu dal ve yapraklarla dolu bir mezara koydu.

Saldırıdan sonra genç kadının arabasına binen Hughes, içkili olarak yola çıktıktan bir süre sonra sonra kaza yaptı. Bu kazanın onun tutuklanmasına sebep olacağını bilmiyordu. Polise yakalandığında o kadar kendinde değildi ki, ‘Onu asla bulamayacaksınız’ dediğini dahi hatırlamıyordu. Fakat genç kadın oldukça dayanıklı çıkmıştı. Nişanlısının kendisini gömdüğü dal ve yaprak dolu mezardan tırnaklarıyla kazıyarak çıktı. Maruz kaldığı saldırı o kadar şiddetliydi ki bir sopayla yürümeye çalışıyordu.

26 gün hastanede kalan Stacey Gwilliam, yemek yemekte ve konuşmakta zorluk çekiyordu. Bütün bu olanlardan sonra Gwilliam, Hughes’un cezalandırılmasını istedi ve davayı bizzat takip etti. Duygularını şu şekilde anlattı:

“Üzerime dallar ve çalılar kondu. Kalp atışlarımı ve arka planda denizin sesini duyabiliyordum. Sanki her şey ağır çekimdeydi. Nefes alamıyordum, hareket edemiyordum. Felç olmuştum. Kalkmaya çalıştım ama kalkamadım. Olduğum yerden çıkmak için tırnaklarımı kullanmak zorunda kaldım. Yapabileceğim tek şey buydu. İtmeye çalıştım ama gücüm yoktu. Kesinlikle korkunçtu ama sadece hayatıma devam etmek istiyorum. Bana yaptıklarını asla ama asla unutmayacağım.”

KASIM’DA HAYATINI KAYBETTİ

Saldırıdan bu yana yürümek için bir baston kullanan, nefes almakta zorlanan ve yemek yeme zorluğu çeken genç kadın Stacey, birçok sağlık sorunuyla başa çıkmaya çalışırken Kasım ayında Güney Galler’deki evinde öldü. Adli tıp sonucu, Stacey’nin akciğerinden rahatsız olduğu ve solunum sıkıntıları çektiğini söylüyordu. Polis ekipleri Stacey Gwilliam’ın ölümünde şüpheli bir durum olmadığını ifade etti. En az sekiz yıl hapis cezasına çarptırılan Hughes ise 2024’te şartlı tahliye için başvurma hakkı kazanacak ancak tahliyesi Yargıç Paul Thomas tarafından ‘ciddi bir risk’ olarak değerlendiriliyor.

 

Benzer Haberler