Dini vakıf müdürü 14 yaşındaki çocuğu istismar etti! “Sakın kimseye söyleme”

Yayın tarihi: 16 Ocak 2023 Pazartesi 10:10 pm - Güncelleme: 17 Ocak 2023 Salı 9:04 am

Dini eğitim veren İşrak Vakfı Müdürü’nün 14 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismar uyguladığı ve mağdur çocuğa yaşananları kimseye anlatmaması için tehdit ettiği ortaya çıktı.

İstanbul Sultangazi’de dini eğitim veren İşrak Vakfı adlı tarikat yurdunda 44 yaşındaki müdür 14 yaşındaki bir çocuğu taciz etti. Kamera kayıtlarının ortaya çıkardığı tacizin ardından tarikatçı müdürün çocuğu tehdit ettiği de öğrenildi.

Dokuz yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar! Tarikat liderine hapis cezası

Tutuklanan vakıf müdürü hakkında “Kişiyi hürriyetten yoksun kılma” ve “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla 13 buçuk yıldan 30 yıla kadar hapis cezası istendi.

TV100’ün haberine göre, 16 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşen olayda vakıf müdürü, mağdur çocuğu koridorda gördü ve kardeşinin Kur’an kursundaki durumunu konuşma bahanesiyle odasına çağırdı. Mağdur çocuğun odaya girmesinin ardından vakıf müdürü kapıyı kilitledi ve dokuz dakika boyunca kapı kilitli kaldı.

“BUNLAR AYIP OLAYLAR DEĞİL Mİ?”

İstismar olayıyla ilgili hazırlanan iddianameye göre vakıf müdürü mağdur çocuğa, “ Böyle bir şey anlatılır mı? Sen bunları niye anlatıyorsun bunlar ayıp olaylar değil mi” diyerek psikolojik baskı uyguladı ve olayın üzerine örtmeye çalıştı. Savcılığa şikayete bulunan aile ifadesini geri çekerken baba, oğlunun taciz edilmediği yönünde beyanda bulundu.

Vakıf ise olayla ilgili kapıların bozuk olduğu iddiasıyla kendilerini savunmaya kalkıştı.

İddianamede, dosya kapsamındaki suçun niteliği, mağdurun koruma ihtiyacının bulunması, yaşı gereği yönlendirilmesinin kolay olması, şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği hususunda kamu davası açmaya yeterli delil elde edildiği belirtildi.

Mağdur çocuk ailesinin yanına verilirken devlet korumasına alınmadı.

Öğrencisine cinsel istismarla suçlanan din kültürü öğretmenine 71 yıl hapis istemi