Dilek İmamoğlu’ndan seçim gecesine dair samimi itiraflar

23 Ekim 2021 Cumartesi

Dilek İmamoğlu’ndan seçim gecesine dair samimi itiraflar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu Armağan Çağlayan’ın Gör Beni programına katılarak, Çağlayan’ın sorularını cevapladı. Ekrem İmamoğlu’nu anlatan Dilek İmamoğlu, seçim gecesine dair de “Mazbatayı vermeyecekler, dedim” ifadelerini kullandı.

Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan Gör Beni programına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, eşi Ekrem İmamoğlu’nun ‘cumhurbaşkanlığı adaylığı’ hakkında açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Armağan Çağlayan’ın “Ekrem Bey’in cumhurbaşkanı adaylığı evde konuşulan bir şey mi?” sorusuna “Yok tabii ki… Öyle bir adaylık konusu evde geçmiyor ama ben Ekrem’e görev adamı olarak bakıyorum. Gündemin ya da Türkiye’nin onu nereye götüreceğini bilemem. Kendisi de bilemiyor zaten. O sadece yaptığı işe odaklanıyor. Beylikdüzü’ndeyken de öyleydi, şimdi İstanbul’da da yaptığı işe odaklanıyor. Biz de ona öyle destek veriyoruz” şeklinde yanıt verdi.

Dilek İmamoğlu, seçim kazanıldığında Ekrem İmamoğlu’na, “seçimin verilmeyeceğini” söylediğini belirterek, “Mazbatanın verilmediği dönemde, vermeyecekler, iptal edecekler dedim. Ekrem bile ‘Ortada bir gerçek var, böyle bir şey olabilir mi?’ dedi. Dedim ki; “Olacak. Keşke yanılsaydım” ifadelerini kullandı.

Son ankette dikkat çeken sonuç! “AKP tarihin en düşük bandında”

Benzer Haberler