Dilan Polat’ın çocukluk arkadaşı: Gecekondu hayatından gelen bir kız değil

29 Kasım 2023 Çarşamba

Dilan Polat’ın çocukluk arkadaşı Özgecan Sırma, “Dilan gecekondu hayatından gelme bir kız değil. Eşi öyle. Gelin gittiği ev öyle” dedi. Dilan Polat’ın Engin Polat ile ilişkisini ‘saplantı’ olarak değerlendiren Sırma, “17 yaşındayken çoraplarını kokluyordu” diye konuştu.

Kara para aklama iddialarının ardından tutuklanan ve Marmara Cezaevi’nde bulunan Dilan Polat’ın çocukluk arkadaşı Özgecan Sırma 2. Sayfa programında konuştu. Dilan Polat’ın geçmişine dair ayrıntılar veren Sırma’nın Engin Polat ile ilişkisi ile ilgili söyledikleri dikkat çekti.

“Dilan’ın hayatı sadece Engin. Engin ile olan ilişkisi. Biz 17 yaşındayken Engin’in çoraplarını kokluyordu” diyen Sırma, “Kocam kocam’ demesi şov değil, gerçek. Belki de ailedeki duygu eksikliğindendi. Aşk diyemeyeceğimiz, saplantı boyutunda bir bağı var” ifadelerini kullandı.

“DİLAN’IN TRAMVALARI ÇOKTU”

Sırma’nın açıklamaları şu şekilde:

“Dilan gecekondu hayatından gelme bir kız değil. Eşi öyle. Gelin gittiği ev öyle. Engin, Dilan’ı istemeye geleceği zaman evlerini biz temizledik. Tabii ki hizmetçileri vs yoktu. Ama Antalya’da evleri vardı birkaç tane. Dilan’ın travmaları çoktu. Çok panikatak krizleri geçiriyordu.

“İNTİHAR GİRİŞİMİ OLDU”

Dilan’ın gençliğinde de intihar girişimi oldu. Annesinin kaybı ile alakalı diye düşünüyorum. Annem market alışverişi için indiğinde, Dilan için ‘binanın tepesinde’ diyorlar. Oradan alıp annem bizim eve getirdi. Sakinleştirdik süreci böyle devam ettirdik.

Babası ile çatışmaları, kardeşinin durumu… Arkadaş olarak ben ve ablam vardı. Bizden başka insan yoktu hayatlarında. Bu anıdan bağımsız olarak ortada çok travmatik bir geçmiş var. Bu bir tahliye sebebi değildir. ‘Benim psikolojim bozuk, tahliye edin’ gibi bir durum yok. Bir psikolog ve psikiyatri desteği verilebilir. Veriliyormuş da zaten.
Sıla bana ‘avukatım olur musun?’ dedi, kabul etmedim. Neden edeyim? Bana bir mikrofon uzatılacak. Ben vekaletli bir avukat olarak onların aleyhinde bir şey söyleyebilir miyim? Disiplin suçu. Ben inanmıyorum ki haklılığa, seni nasıl savunayım?”

Ben Dilan ve Sıla’nın kurnaz noktasında olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa zaten böyle olmazlardı. Engin İstanbul’daydı. Şoförlük yapıyordu. Ekonomik olarak zor durumda olduklarını biliyordum. Dilan’ın Engin’e göre daha rahat bir hayatı vardı. Dilan’ın ‘ben şimdi orada nasıl yaşayacağım’, ‘ev işlerini nasıl yapacağım’ kaygısı vardı.

“DİLAN VE SILA ARASINDA KEDİ-KÖPEK DURUMU VAR”

Ekran önünde Sıla ve Dilan can ciğer olabilirler ama kamera arkasında öyle değil bu durum. Kedi-köpek durumu var.
Antalya’daki evde annesinin kanı duruyordu. Sildirtmiyorlardı. ‘O annemin kanı’ diyorlardı. Onları yönetebilecek biri yoktu duygusal anlarda. Engin istemeye geldiğinde bizim evdeki süpürgeyi götürmüştük, halıya dokunmadık.”

Cezaevindeki Dilan Polat’tan mektup! Soruları cevaplayacak vakti yokmuş

Dilan Polat’ın ‘Şampiyonlar Ligi’ fotoğrafındaki tüm fenomenlere soruşturma