Dilan-Engin Polat soruşturmasında mali müşavir de itirafçı oldu! Ahmet Gün’ün kurduğu sistemi anlattı

Yayın tarihi: 25 Kasım 2023 Cumartesi 9:58 am - Güncelleme: 25 Kasım 2023 Cumartesi 10:00 am

Dilan-Engin Polat davasında tutuklu avukat Ahmet Gün’den sonda mali müşavir Zümrüt Yerebakan da itirafçı oldu. Yerebakan, naylon fatura miktarının çok daha fazla olduğunu belirterek, Ahmet Gün’ün kendisini tehdit ettiğini anlattı.

Engin Polat -Dilan Polat tutuklanmalarının ardından soruşturma ile ilgili detaylar gündem olmaya devam ediyor. Avukat Ahmet Gün’ün yanında çalışan mali müşavir Zümrüt Yerebakan’ın emniyetteki ifadesi ortaya çıktı.

İTİRAFÇI OLDU

Tutuklu olan Polatların mali müşaviri Zümrüt Yerebakan, MASAK raporunda yer alan tüm şirketlerin kredi kartı ve e-ticaret platformlarının dökümlerini CD içinde emniyete teslim ederek itirafçı oldu. Sabah’tan İlker Turak’ın haberine göre MASAK raporunda Gün tarafından kesilen naylon fatura miktarının 300 milyon lira olarak belirtildiğine dikkat çeken Zümrüt Yerebakan, naylon fatura miktarının 1 milyar liranın üzerinde olduğunu söyledi.

Dilan Polat’ın eşi Engin Polat’a yaralama davası! Savunması dikkat çekti

Firmaların önce yabancıya devrinin yapıldığını, devir işlemleri bittikten sonra birkaç ay boş beyanname verildiğini, daha sonra da stok affı beyannamesi verilerek söz konusu firmaların Rise&Shine firmasına sahte fatura düzenlediğini söyleyen Zümrüt Yerebakan, Ahmet Gün’ün kurduğu sistemi detaylarıyla anlattı.

TEHDİT EDİLDİĞİNİ ANLATTI

Gün’ün nasıl ifade vermeleri gerektiği konusunda kendisine talimatlar verdiğini aktaran Yerebakan, aleyhine ifade vermemesi için de kendisini tehdit ettiğini kaydetti.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çiftiyle beraber Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat’ın olduğu 12 kişi tutuklanmıştı.

Engin Polat’ın muhasebecisi tutuklandı!

Kaynak: TELE1