Dikkat! Sandık görevlisi olmak için bugün son gün

Yayın tarihi: 18 Mayıs 2023 Perşembe 11:49 am - Güncelleme: 18 Mayıs 2023 Perşembe 11:49 am

Türkiye 14 Mayıs’ta sonuçlanamayan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 28 Mayıs’ta tekrar sandık başına gidecek. Sandık güvenliğine ilişkin endişeler sürerken, sandık kurullarında görev almak isteyen yurttaşlar için son gün bugün.

Türkiye’de 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Seçimi’nde dört aday da yeterli oyu alamadı ve seçim ikinci tura kaldı. Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşecek seçim 28 Mayıs’ta yapılacak. 14 Mayıs seçimlerinin tamamlanmasının ardından seçim ve sandık güvenliği ile ilgili kuşkulara yol açan çok sayıda usulsüzlük iddiasıyla YSK’ya başvuru yapıldı. İkinci tur için seçim güvenliği konusundaki endişeler sürerken, sandık kurullarında görev almak isteyen yurttaşlar için son gün bugün.

Öte yandan sandık kurullarında görev almak isteyen yurttaşlar için de Oy ve Ötesi ile Türkiye Gönüllüleri çağrıda bulunuyor.

Seçim belirsizliği ikinci el otomobil piyasasını alevlendirdi: Yüzde 50 zam!

“TÜM BİLGİ VE EĞİTİMLERLE YANINIZDA OLACAĞIZ”

Seçim dönemlerinde sandık güvenliği için çalışan Oy ve Ötesi, “Mümkün olduğunca tüm sandıklarda olabilmek adına başvuru alamadığımız ilçelere yönlendirme sağlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Gönüllü sayısında hedeflerinin 200 bin olduğunu belirten Oy ve Ötesi, “Müşahit olmakta çekinilecek bir şey söz konusu değil. Tüm bilgi ve eğitimlerle yanınızda olacağız” mesajını verdi.

 

50 bin gönüllüye ulaşan Türkiye Gönüllüleri ise “Bize katılın, gönüllü olun, oyunuza sahip çıkın!” çağrısını yapmıştı.