Dikkat çeken ‘Bahçeli’ yazısı: Gündemde Kabine revizyonu mu var?

1 Ocak 2022 Cumartesi

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Aralık 2021’de üç kere İçişleri Bakanı Soylu’yu gündeme getirdiğine dikkat çekerek, “Gündemde Kabine revizyonu mu var?” sorusunu sordu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün yayımladığı yeni yıl mesajında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ilişkin ifadeleri dikkat çekti.

Bahçeli mesajında “Son günlerde terörle mücadelede büyük başarılara imza atan, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle çarpan Sayın İçişleri Bakanımızla birlikte Sayın Milli Savunma Bakanımıza yönelik asılsız ve ahlaksız ithamlar dikkatlerimizden kaçmamıştır. Hükümetimize ve bu iki saygıdeğer bakanımıza yapılan her türlü saldırı bir yönüyle teröre hizmet, teröristlere destektir” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Müyesser Yıldız da konuyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. 2021’ın son ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tam üç kere Bahçeli’nin gündemine geldiğine dikkati çeken Yıldız, “Acaba Erdoğan’ın gündeminde geniş çaplı bir kabine revizyonu mu var ki, Bahçeli bir kez daha Soylu’nun ve Akar’ın arkasında durduğunu hatırlatma ihtiyacı duydu?” diye sordu.

Yıldız yazısında “AKP’lilerin dahi tepki gösterdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonu böylesine sahiplenmesi, ‘Demek ki, Bahçeli’nin ağırlığı bizden fazla’ izlenimi yaratacağı için evvel emirde AKP’yi karıştıracak bir hamle değil midir?” diye soran Yıldız, “Evet; anlaşılan o ki Bahçeli, “hükümet değilse de, hükümete bakan vermemiş olsa da” hem kabinedeki ağırlığını hem de iktidarın yol haritasındaki belirleyiciğinin altını çizmiş oldu!..” ifadelerini kullandı.

YAZININ TAMAMI

Bahçeli yeni yıl mesajında İBB’yi hedef aldı, Kılıçdaroğlu açıklaması yaptı

Benzer Haberler