Digiturk’ten Sümertaş’a destek: Bu kabul edilemez davranışlara göz yuman herkes suç ortağıdır

8 Aralık 2020 Salı

Digiturk, Ahmet Çakar’ın, Hande Sümertaş’ı tehdit etmesine tepki göstererek Sümertaş’ın haklarını korumasına yönelik her türlü desteği vereceğini duyurdu.

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında dün Ahmet Çakar’ın kullandığı cinsiyetçi ifadeler sosyal medyada tepki toplamış, Çakar’ın tehdit ettiği Hande Sümertaş’a destek yağmıştı. Son olarak Digiturk’ten de beIN SPORTS Medya Hakları Direktörü Sümertaş’ın tehdit edilmesine ilişkin açıklama geldi.

Söz konusu saldırıları ve ithamları kınadığını söyleyen Digiturk, “Bu kabul edilemez davranışlara göz yuman herkes suç ortağıdır.” dedi.
Resmi internet sitesinden açıklamasını yayımlayan Digiturk, Sümertaş’ın haklarını korumasına yönelik her türlü desteği vereceklerini ve saldırıların takipçisi olacaklarını duyurdu.

Digiturk’un açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Çalışanlarımızdan Sayın Hande Sümertaş’ı hedef alan ve bir süre önce sosyal medya üzerinden başlayıp dün gece Beyaz Futbol programı yorumcusu Ahmet Çakar’ın dayanaktan yoksun ithamları ile devam eden saldırıları, Digiturk olarak en şiddetli şekilde kınıyoruz.

Bu saldırılar her bakımdan kabul edilemez nitelikte olmanın yanı sıra, çalışanlarımızın güvenliğini tehlikeye sokmakta olup doğası gereği suç teşkil etmektedir. Bu saldırılar aynı zamanda, geçtiğimiz aylardan itibaren kurumumuza ve çalışanlarımıza yönelen, uçuk komplo teorileri ile şiddetin teşvik edildiği mazur görülemez bir taciz eğiliminin devamı niteliğindedir. Türk spor ve eğlence içeriklerini tanıtmak ve geliştirmek için her gün özveriyle işlerini yapan saygın ve itibarlı insanlardan oluşan çalışanlarımız bir yana, bu şekilde bir davranışa hiç kimsenin maruz kalmasını kabul edemeyiz.

Bu kabul edilemez davranışlara göz yuman herkes suç ortağıdır. Sayın Sümertaş’ın haklarını korumasına yönelik her türlü desteği vereceğimizi, sporda ve toplumda yeri olmayan bu saldırıların takipçisi olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

HANDE SÜMERTAŞ KİMDİR?

Hande Sümertaş, 1977 yılında dünyaya geldi. İstanbullu olan Sümertaş, uzun yıllar Fatih Terim’in ekibinde görev aldı. Öğrenim hayatını ABD’de tamamladı, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Spor Yönetiliği programına katıldı. FIFA’ya bağlı olan Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi’nde (CIES) de eğitim gören Sümertaş, Terim’in ekibinde yer alan önemli isimlerin başında geliyordu.

Sümertaş, Galatasaray’da görevdeyken istifa edip beIN SPORTS’un Medya Hakları Direktörlüğü görevini üstlendi.

Ahmet Çakar’dan Terim’in eski yardımcısı olan Sümertaş’a cinsiyetçi tehdit!

Benzer Haberler