Didim’de temizlik ekipleri durmak bilmiyor

4 Mayıs 2021 Salı

Didim’de temizlik ekipleri durmak bilmiyor

İlçe sakinlerinin hijyenik ve sağlıklı bir çevrede yaşaması için durmaksızın temizlik faaliyetlerine devam eden Didim Belediyesi yapmış olduğu çalışmalarla vatandaşlar tarafından takdir toplamaya devam ediyor.

Gece gündüz çalışmalarını sürdüren Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri İlçe genelinde cadde, sokak, sahil ve plajları köşe bucak temizledi.

Didim’e bağlı tüm mahallelerde toplam 18 çöp aracı, 2 mini çöp aracı, 7 moloz aracı, 2 kepçe, 4 kamyon, 55 süpürge personeli, dezenfektan ekibi ve süpürge araçları ile çalışmalarını sıkı bir şekilde gerçekleştiren Temizlik ekipleri, kesintisiz bir şekilde 3 vardiyalı bir sistemle hizmet veriyor.

Son bir haftada yapılan çalışmalar kapsamında; Didim Akbük yol güzergahı mıntıkası, Mavişehir kapalı çarşı içerisinde mıntıka temizliği ve kepçe ile moloz toplanması ve pazar yerleri temizliği gerçekleştirildi.

EFELER BÖLGESİ’NE 20 YER ÜSTÜ KONTEYNIRI

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Efeler Mahallesi’ne 20 adet sıfır yerüstü konteynırının dağıtımını yaptı. Bunların yanı sıra Akbük Mahallesi’nde moloz toplama, kent genelinde rutin çöp toplama işlemleri tüm hızıyla sürdürüyor.

96 YER KONTEYNIRI DEZENFEKTE EDİLDİ

Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı dezenfektan ekibi, İlçemizin gözde turizm mekânlarından birisi olan Altınkum Yalı Caddesi’nde ve kentin farklı bölgelerinde bulunan 96 adet yer konteynerleri temizleyip ve dezenfekte çalışması yaptı.

BAŞKAN ATABAY: EKİPLERİMİZ 7/24 GÖREV BAŞINDA

Didim genelinde hummalı olarak yürütülen temizlik ve dezenfektan çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay “Vatandaşlarımızın sağlığını korumak, temiz ve hijyenik bir yaşam alanı sunmak için ekiplerimiz belirlenen program çerçevesinde 7/24 görevlerini sürdürüyor. Didim’de iyi ve temiz yaşamı korumak için tüm mesai arkadaşlarımız ile birlikte canla başla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler