Didim’de 24 Kasım öğretmenler günü kutlama programı gerçekleştirildi.

25 Kasım 2021 Perşembe

Didim’de 24 Kasım öğretmenler günü kutlama programı gerçekleştirildi.

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde kutlama programı gerçekleştirildi

Kutlama programına Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Didim Garnizon Komutanı Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin Çıplak, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Kamu kurumların amirleri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve eğitim camiası katıldı.

Didim Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ tarafından konuşma gerçekleştirildi. Programda günün anlam ve önemine ilişkin slayt sunumları ve gösteriler düzenlendi. Törende emekli olan öğretmenlere sertifika sunumu yapılırken, göreve yeni başlayan öğretmenler için de yemin töreni gerçekleştirildi.

Törenin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi. Kutlama programında Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo sahneye koyuldu; program müzik dinletisi ile sona erdi.

Benzer Haberler