Diagne gidiyor! İşte anlaştığı kulüp…

17 Haziran 2019 Pazartesi

Galatasaray’ın tartışılan ismi Mbaye Diagne, geleceği ile ilgili kararını verdi. Suudi Arabistan’da karar kılan Senegalli forvet, kesinlikle Türkiye’ye dönmeyecek ve futbol yaşantısını Arap kulüplerinden birinde sürdürecek.

Milliyet’ten Nevzat Dindar’ın haberine göre, 27 yaşındaki forvetin bu kararı almasında para etkili oldu. Galatasaray’dan 2.3 milyon euro alan Senegalli golcünün, bunun iki katına bir rakama anlaştığı belirtildi.

Suudi kulübü Al Shabab ile adı geçen oyuncunun 4.5 milyon eurodan 4 senelik anlaşma yaptığı öğrenilirken, 27 yaşındaki golcünün transferinin kesinleşmesi için bonservis pazarlığının sonuçlanmasını bekleyeceği ifade edildi. Diagne’ye Al Shabab dışında tekliflerin bulunduğu da bildirildi.

Galatasaray’da şu ana kadar aracılar vasıtasıyla 11 milyon euroluk teklif geldiği ancak sarı-kırmızılı yönetimin bunun üzerinde bir rakam hedeflediği bildirildi. Bunun için Afrika Kupası’nı bekleyen Cim-Bom, Diagne’den gelecek geliri 15 milyon euronun üzerine çıkarma peşinde…

Sosyal medyayı kullanmayı çok seven Senegalli forvet, Instagram biyografisinden Galatasaray yazısını silerken, Al Shabab Kulübü’nden bazı futbolcuları takibe alması dikkat çekmişti. Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamalarına katılmak yerine tatile giden Diagne’nin bu hareketi de o dönemde büyük tepki almış, sarı-kırmızılı yönetim, aile sorunları nedeniyle erken gittiğini dile getirmişti.

Benzer Haberler