İBB’den Devlet Tiyatroları’na zam açıklaması

27 Ağustos 2019 Salı

İBB’den Devlet Tiyatroları’na zam açıklaması

İBB, bu yıl aldığı bir kararla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları biletlerine zam yapmayacaklarını bildirdi. Zam yapmayan İBBŞT, bu yıl tiyatro seyircisi tam bileti 20 liraya, müzikal tam bileti 27 liraya, çocuk oyununu ise 5 liraya seyredebilecek.

İmamoğlu’ndan ulaşıma zam açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kültür sanat alanındaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

İBB, bu yıl aldığı bir kararla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları biletlerine zam yapmayacaklarını bildirdi. Önceki dönemlerde her yıl düzenli olarak biletlere zam yapılırken bu karar İBBŞT’de uzun bir aradan sonra bir ilk oldu.

Cumhuriyet’ten Öznur Oğraş Çolak’ın haberine göre Ödenekli tiyatrolarda, tiyatro sezonunun başlamasına yaklaşık bir ay kala biletlere yapılan zamlar da belli oldu.

Devlet Tiyatroları, bu yıl biletlere yüzde 20 zam yaptı

Türkiye’nin üçüncü ödenekli tiyatrosu Bakırköy Belediye Tiyatroları ise önümüzdeki ocak ayında “bilete bir zam olabilir” açıklamasını yaptı.

Son duruma göre Devlet Tiyatroları’nda biletler tam 15, müzikal tam bilet ise 22.5 lira iken yeni zamma göre, tam bilet 18 lira, müzikal tam bilet 27 lira, çocuk oyunu ise 7.50 lira oldu. Devlet Tiyatroları’nda bilet fiyatları 3 ila 5 lira arasında bir farkla 15 Eylül’de satışa çıkacak.

Zam yapmayan İBBŞT, bu yıl tiyatro seyircisi tam bileti 20 liraya, müzikal tam bileti 27 liraya, çocuk oyununu ise 5 liraya seyredebilecek.

Benzer Haberler