Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Devlet halkla maske satacak

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında birçok noktada maske takmak zorunlu hale geldi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüse karşı maskelerin halkın daha kolay ulaşabileceği noktalarda satışını yapacaklarını söyledi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, A Haber’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin maske üreticisi ve ihracatçısı bir ülke olduğunu söyleyen Pekcan, “Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” diye konuştu.

İBB’de termal kamera ve maske dönemi

Pekcan, Reklam Kurulu’nun fahiş fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon lira ceza kesildiğini anımsatarak, “Bu firmaların 14 gün savunma süresi var. Şu an yaklaşık 7 bin 400 firma daha inceleme altında, savunma istedik. Bunlarla ilgili de Reklam Kurulunun toplantısı 14 Nisan’da yapılacak. Biz yasal sınırlar içinde 10 bin liradan 104 bin liraya kadar ceza kesebiliyoruz” dedi.