Bahçeli Sezen Aksu’yu hedef aldı: Serçeysen serçeliğini bil

Yayın tarihi: 18 Ocak 2022 Salı 10:44 am - Güncelleme: 18 Ocak 2022 Salı 12:12 pm

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, yaşadığı cemaat baskısı ve gelecek kaygısı nedeniyle canına kıyan Enes Kara üzerinden CHP’ye yüklendi. Bahçeli konuşmasında “Şahane bir şey yaşamak” şarkısı nedeniyle Sezen Aksuya’da “Serçeysen serçeliğini bil kuzgunluğa heves” etme diye seslendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçesi partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada yaşadığı cemaat baskısı nedeniyle canına kıyan 20 yaşındaki Enes Kara üzerinden CHP ve cemaatleri eleştirenlere, “CHP’nin ve yoldaş medyasının sürekli gündemde tuttuğu Enes Kara intiharı kolektif bir saldırı haline getirilmiştir” diye seslendi.

“Şahane bir şey yaşamak” şarkısı nedeniyle eleştirilen Sezen Aksu’yu da hedef alan Saray İttifakı ortağı Bahçeli, Aksu için, “Serçeysen serçeliğini bil kuzgunluğa heves etme” ifadelerini kullandı.

Soylu’dan sonra Twitter’dan Devlet Bahçeli’ye kısıtlama

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Geçtiğimiz hafta salı günü yüksek öğretimini Elazığ’da sürdüren Enes Kara isimli bir öğrencimizin yüksek bir binadan atlayarak intihar etmesi her yönüyle konuşulmuş, tartışılmış hatta siyasi ve ideolojik önyargılarla istismar edilmiştir. Bahanesi ne olursa olsun bir gencimizin girdiği ruhi bunalımdan çıkamayarak intihar etmesi bizleri derinden üzmüştür. Niyazım Rabbimin merhamet ve rahmetiyle muamele etmesidir.

20 yaşındaki Enes, arkadaşlarıyla birlikte kaldığı bir dairenin bulunduğu apartmanın 7. katından kendisinin boşluğa bırakmış daha öncesinden yayınladığı videoda da ailesinin zoruyla bir cemaat yurdunda kaldığını ifade etmişti. Bu elim intiharın ruh sağlığı kısmıyla ilgili detaylı görüş paylaşacak değiliz. Ne var ki TBMM’ye geçen dönemden sunduğumuz Ruh Sağlığı Kanun Teklifimizin de bir an önce görüşülüp bunun kabulünü istiyoruz. Kadınlarımızı, çocuklarımızı, masum insanlarımızı hedef alan şiddet, cinayet, taciz ve tecavüz furyasıyla sonuna kadar mücadelenin yanındayız. İstismarın her zeminin karşısındayız. Geleceğimizi riske atamayız, gençlerimizi sahipsiz bırakamayız. Toplumsal barışımızı bozduramayız. Malum intihar vakası ne ilk, ne de son olacaktır. Bizim burada üzerinde durmak istediğimiz asıl mevzu söz konusu intihar olayının özellikle menfur bir siyasi hesaplaşmaya konu edilerek muhafazakar ve mütedeyyin insanlarımıza karşı husumetle perçinlenmiş intikam aracına dönüştürülmesidir. Bu doğru, insani, vicdani değildir. Yüreğimizin sızladığı bir intihar olayı üzerinden fırsatçılık yaparak inancımızı tahrip etmeye kadar dillerini uzatanlar bir defa samimiyet iflası yaşayan ilkesizlerdir.

Bahçeli’nin sözleri tartışma çıkaracak: Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır

CHP’nin ve yoldaş medyasının sürekli gündemde tuttuğu Enes Kara intiharı kolektif bir saldırı haline getirilmiştir. Kimin inanıp inanmadığı, kimin nereye gönül verip vermediği bizim ilgi ve merak sahamız içinde değildir. Herkesin yasalar kapsamında içinde hür ve müstakil hareket etmeye, inanç hürriyetini sonuna kadar yaşamaya hakkı vardır. Tarikat ve cemaatler, devletle rekabete meyil etmedikten, ele geçirme hatasına düşmedikten sonra sosyolojik bir realite olarak hayatın olağan akışı içinde var olmaya devam edeceklerdir. Bizim derdimiz ve sorun ettiğimiz konu tarikat ve cemaatlerden ziyade yüce dinimize yönelik suçlamalardaki sinsiliktir. Biz hiç kimsenin avukatı değiliz ama mesele dinimiz olunca sesimizi daldan budaktan asla esirgemeyiz. İster özel yurt, isterse de devlet yurdu olsun bu tip üzücü hadiselerine geçmişte defalarca şahit olunmuştur.

Devletin en temel görevlerinden birisi öğrenci yurtları inşa etmektir. Son yıllarda bu alanda umut verici gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Marjinal kesimler, bölücü ve yıkıcı odakların istismar kampanyası yürüttükleri bilinen bir gerçektir. Enes Kara’nın böyle bir sorununun olmadığı, devlet yurdunda kalmak için müracaatının bulunmadığı açıklamalarla sabittir. Asıl nedeni karanlıkta kalan intihar üzerinden inançlarımıza saldıranlar, ilk kez intihar yaşanmış gibi manevi değerlerimizi karalamaya girenler art niyetlidir. Hiçbir intihar tasvip edilemez. Allah’ın verdiği canı Allah’tan başka kimse alamaz.

SEZEN AKSU’YU HEDEF ALDI

Yazdığı ucube şarkının sözleri arasında Hz. Adem ve Havva’ya cahil diyen sorumsuz şarkıcının sefalet hali, cehalet çukurunun açık seçik bir numunesidir. Bu sanatçıya diyorum ki serçeysen serçeliğini bil sakın kuzgunluğa heves etme. Bu tiplerin kafaları arızalı, kalpleri taşlı ve dikenlidir.

KILIÇDAROĞLU YİNE HEDEFTE

 

Kılıçdaroğlu, peygamber efendimizin soyundan geliyor ise, onun ahlakı ile bezenmesi beklenen bir insanlık halidir. Böyle bir manevi yüksekliğin kırıntısı bile kendisinde yoktur. Siyasi ikbal için peygamber efendimizin soyundan geldiğini iddia etmek münafıklık, a’dan z’ye sahtekarlıktır.

CHP zihniyeti terörist Demirtaş’ın yanında Sorosçu Kavala’nın izindedir. Bu Sorosçunun duruşmasına CHP’li milletvekillerinin yanı sıra bazı dış misyon temsilcilerinin katılması tam bir garabet ve suç üstü halidir. Anlayamadığımız nokta CHP’lilerle birlikte yabancı ülke diplomatlarının mahkemede ne aradıklarıdır. Türk yargısı bağımsız ve tarafsızdır. Hiçbir ülke Türk adaletine yön veremeyecek, etki edemeyecektir. Bu CHP yöneticilerinin Kavala ilgisi neye yorumlanmalıdır? Yoksa Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayları arasında Sorosçu Osman Kavala mı bulunmaktadır? Ne oldu Kavala’nın tutukluluğu devam edince karalar mı bağladınız?

Geçen haftaki grup toplantısındaki konuşmasının bir yerinde ‘Bu Bahçeli’ye kapak olsun’ diyen Kılıçdaroğlu’na hatırlatırım ki biz şişe veya tencere değiliz ki kapak bizi bulsun. Sen kendine bak. Başına geçirdiğin gazoz kapaklarını teker teker saymalısın.

Bu yılki piyangonun Kılıçdaroğlu’na çıkmadığına talih kuşunun başına konmadığına çok şaşırdım. Halbuki bütün numaralar ondaydı.

CHP Genel Başkanı, ‘3 aya kadar birinci parti olabiliriz’ kehanetinde bulunmuş. Zillet İttifakı dağınıktır, uyumsuzdur. Bu ittifakın henüz cumhurbaşkanı adayı bile yoktur.

“SEROK AHMET”

Serok Ahmet belirsizlikten istifade ederek aklınca inisiyatif üstlenmiş, yaklaşık 10 gündür CHP’den İP’ine kadar ev toplantılarından, akşam yemekli buluşmalarına kadar ziyaretleri sıklaştırmış, mekik dokumuştur. Serok bildiğimiz seroktur. Hep aynı hikaye, aynı hezeyandır. Anlaşıldığı kadarıyla Serok ittifakta kendisine yer açabilmek, kendini kabullendirebilmek açısından yeni bir ittifak tasarımı için kolları sıvamıştır. Zillet İttifakı’nın yakıtı bitmiş, arabası yolda kalmıştır.

6 MUHALEFET PARTİSİNİN SİSTEM VE ANAYASA ÇALIŞMALARI

HDP’nin masa altında diğer 6 partinin masa etrafında masa etrafında toplanmasıyla hazırlandığı anlaşılan Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışmasından henüz hiç kimsenin bilgisi de yoktur. İktidar ve sistem değişikliğini arka arkaya, seçim ve referandum sarmalıyla temin etme vaadinden başka somut ve ikna edici hiçbir şey ortada görülmemektedir.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem hazırlığının nasıl ve ne zaman açıklanacağının, bunun içinde kimlerin yer alacağı, muhatap parti başkanlarının oturma düzeninin nasıl sağlanacağı baştan aşağı tartışmalıdır.

CHP Genel Başkanının kendilerini tarif etmek için söylediği ‘Biz de sütten çıkmış ak kaşığı değiliz’ beyanı aleni bir itirafname olduğu kadar aşırı kirlenmenin tastikidir.Türkiye zillete düşmeyecektir. Çıkmaz sokak, suyu çekilmiş dere yatağı, ürünsüz tarla neyse zillet ittifakı odur.

DİYARBAKIR’DA DEVLET BAHÇELİ ORMANI

Diyarbakır Kırklar Dağı’na MHP İl Başkanlığı’mızın düşünce ve girişimiyle gerçekleşen 210 dönümlük Devlet Bahçeli hatıra ormanının kurulmasıyla ilgili karara düşmanca tavır alanların ya da kanında ve mayasında telafi edilemeyecek bir bozukluk vardır. Biz orman yakmadık, börtüye böceğe kıymadık. Ateşin Çocuğu olan şerefsizlere prim vermedik. Dağlarda silahla gezmedik, Diyarbakır halkını canımız kadar sevdik, kardeşliğimize leke düşürmedik. Şahsımın adını tartışmaya açıp olamadık ithamda bulunlar unutmasın ki Diyarbakır Türkiye’nin 81 vilayetinden birisidir.

6 Haziran 2011 tarihinde düzenlenen düzenlenen Diyarbakır Açık Hava Toplantımızda şunu söylemiştim: Brüksel’dekiler sizi benden daha çok anlayamaz. Sorarım sizlere; Trakya’da söylenen şarkıyı Bismil’de duymadınız mı? Ege zeybeğinin sesini Ergani’de işitmediniz mi? Bu konuşmanın devamında şu düşüncelerimi de Diyarbakırlı kardeşlerimle paylaşmıştım: Aramızı bozmaya çalışıyorlar, biz birlikteyken amaçlarına ulaşamadılar. Şimdi de dağıtarak sonuç almaya çalışıyorlar. Bizi asla bölemeyecekler. Türkiye’ye hep birlikte sahip çıkacağız ve Türk milletini sonsuza kadar var edeceğiz.