DEVA Partisi’nden ‘Götür’ sitesi! Neydi ne oldu?

23 Ocak 2022 Pazar

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, zamlara gönderme yaparak bir ‘alışveriş’ sitesi hazırladı. Sitenin reklam filminde “gotursanalmarket.com” adresli bir ‘alışveriş’ sitesindeki fiyat değişimine yer verildi.

DEVA Partisi “Götür Sanal Market” isimli bir reklam filmi yayınlayarak hemen her ürüne gelen zamlara tepki gösterdi. “gotursanalmarket.com” isimli siteden alışveriş yapıldığı görülen reklam filminde Genel Başkan Ali Babacan’ın Başbakan Yardımcısı olduğu 2013 yılı ile 2021 yılındaki market fiyatları karşılaştırıldı. Yüksek fiyat artışlarına dikkat çekilen videoda “Birileri evine 3-5 maaş götürürken, vatandaş ekmek kuyruklarında bekliyor” denildi.

“BİRİLERİ 3-5 MAAŞ GÖTÜRÜRKEN PEK ÇOĞUMUZ EVE EKMEK GÖTÜREMİYORUZ”

Sitede “gıda”, “teknoloji” ve “bebek ürünü” kategorilerinde alışveriş seçenekleri yer alıyor. Ödeme ekranında ise “Babacan Dönemi Sepeti 2013” ve “Partili Cumhurbaşkanı Sepeti 2021” seçenekleri sunuluyor. Kullanıcılara “Hangisiyle ödemek istersin?” sorusu soruluyor.

Sitede yer alan bazı ürünlerin 2021 yılına göre fiyat farkları ise şöyle aktarılıyor:

“Gıda sepetinde; makarna, süt, beyaz peynir, ay çiçek yağı, salatalık ve ampul yer alıyor. Bu sepetin toplam tutarı Babacan döneminde 34 lira 65 kuruş iken 2021 yılında 87 lira 65 kuruşa yükseliyor.

Teknoloji sepetinde; bilgisayar, tablet, oyun konsolu ve cep telefonu ekipmanları bulunuyor. Babacan döneminde 3 bin 931 liraya alınabilecek bu sepetin 2021 yılındaki fiyatı 19 bin 707 lira.

Toz bebek maması, tuvalet kâğıdı ve bebek bezinden oluşan üçüncü sepetin Babacan döneminde 56 lira 36 kuruşa satın alınabileceği görülürken, bu rakam 2021 yılında 153 lira 14 kuruşa çıkmış durumda.”

Reklam filminde Ali Babacan ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dönemindeki ürünlerin fiyat listesi şu şekilde karşılaştırıldı:

 

Ali Babacan’dan Abdullah Gül çıkışı

 

Benzer Haberler