Dervişoğlu: Vatandaş fedakarlık yaptı, cezalar affedilsin

31 Mayıs 2020 Pazar

Dervişoğlu: Vatandaş fedakarlık yaptı, cezalar affedilsin

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için alınan tedbirlere uymayan vatandaşlara kesilen cezaların iptal edilmesini istedi.

Müsavat Dervişoğlu, koronavirüs ile mücadele için alınan tedbirler ve sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşlara kesilen 3 bin 150 liralık cezaların iptalini talep etti. Devişoğlu, “Devletin şefkatli elini yok sayıp, cezada aslan kesilmek, devlet yönetimine yakışmaz. Vatandaş devletine isyan etmedi ve fedakarlık yaptı. Devlete düşen de, bu fedakarlığı karşılıksız bırakmayıp, zaten kanuna uygun olmayan cezaları iptal etmektir. Milletin sırtına bir de 3 bin 150 liralık ceza yükünü bindirmeyin” açıklamasını yaptı.

Tek amaçları markete gitmekti ‘6 bin 300 TL ceza yediler’

YASAK YERİNE KISITLAMA

Dervişoğlu, bugüne kadar 192 bin 221 vatandaşa 600 milyon lirayı aşkın ceza kesildiği de belirtti. İktidara çağrıda bulunan Müsavat Dervişoğlu, “Yasak, kısıtlama adı altında uygulandı. İktidar bunu yasalar çerçevesinde yapsa, devletin de vatandaşına karşı yükümlülükleri olacaktı. Bu nedenle yasak yerine kısıtlama sözcüğü kullanıldı. Sokağa çıkma yasağı denilemeyen bir uygulamayla vatandaşımıza ceza kesildi” dedi.

Benzer Haberler