Depremde yerle bir olan binanın asansör kabini ayakta kaldı!

Yayın tarihi: 10 Mart 2023 Cuma 5:56 pm - Güncelleme: 10 Mart 2023 Cuma 5:56 pm

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen ve birçok binanın yıkıldığı Osmaniye’de yıkılan binaların birinde asansör kabininin ayakta kaldığı görüldü.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Osmaniye’de yıkılan binaların birinde asansör kabininin ayakta kaldığı görüldü.

“DEMİRCİ USTALARI MÜTEAHHİT Mİ OLSA”

Binada oturan Murat Kanlı, “Biz taşındığımızda asansör yoktu daha sonradan yapıldı ve ilginç bir şekilde bina yıkıldığı halde asansör kabini bu şekilde ayakta kalmış, dimdik ayakta kalmış. Ben bunu bizim dostlarımıza benzetiyorum sağ olsunlar depremin ilk o anından itibaren her yerden arayan soran dostlarımız ayakta diye. Evet dostlarımızla birlikte asansör kabini de ayakta kaldı” diye konuştu.

Yurttaş Mustafa Demir de “Demirci tarafında sonradan yapılan bir asansör hâlâ ayakta dururken bina yerle bir. Bu binanın yapımını veya bu binanın mühendisi kim yaptırdı, hangi müteahhit yaptı bilmiyoruz bunu. Ama bu da insana şunu dedirtiyor; demirci ustaları inşaat mühendisi mi olsa? Bunu dedirtiyor insanlara” dedi.

Depremin yıktığı binadan geriye sadece yangın merdiveni kaldı

“İNSAN CANI UCUZ OLMAMALI”

İnşaat işleri ile uğraşan Hasan Kaya ise, şunları söyledi:

“İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı, kesinlikle olmamalı. İnşallah bundan sonra tekrardan böyle afetler yaşamayız, yaşamamak için de elimizden gelen gayreti gösterecek aklını, fikrini, vatandaşın, milletin canını, malını, mülkünü, sağlığını, sıhhatini koruyacak insanların inşaatçı olmalarını umut ediyorum. Kontrollü olmalarını umut ediyorum, mühendis olmalarını umut ediyorum, yönetici olmalarını umut ediyorum. Bundan başka yapacakları herhangi bir şeyimiz şimdilik yok. Herkese geçmiş olsun.”