Deprem sonrası Bağcılar’da bir binanın kolonları çatladı: ’10-15 kez aradık, hâlâ gelen yok’

29 Eylül 2019 Pazar

Deprem sonrası Bağcılar’da bir binanın kolonları çatladı: ’10-15 kez aradık, hâlâ gelen yok’

İstanbul’da 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından Bağcılar’da bir binanın kolonunda çatlaklar oluştu. Bina sakinlerinden Ali Seydi Döğer, 10-15 kez aramalarına rağmen yetkililerin binada henüz inceleme yapmadığını söyledi.

Marmara Denizi Silivri açıklarında, perşembe günü meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde İstanbul’da bulunan bazı binalarda hasar meydana geldi. Bağcılar’da kolonları çatlayan bina sakini 10-15 kez aramalarına rağmen yetkililerin binada henüz inceleme yapmadığını söyledi.

ODTÜ’den İstanbul depremi açıklaması: 7’den büyük bir deprem üretebilir

Bina sakinlerinden Ali Seydi Döğer, “Depremden önce çok hafif bir çatlak vardı burada. Depremin ardından tamamen bu hale geldi. Ben de onun akabinde büyükşehir belediyesine, Bağcılar belediyesine haber verdim. Yaklaşık 30 saat falan oldu kimse hala gelemedi. Bu binada 10 daire var yaklaşık 50 kişi yaşıyor görüyorsunuz durumu. Depremden önce böyle değildi. Depremden sonra bu hale geldi” dedi.

Döğer, “Demir çürümüş burada insan sağlığı bu kadar basit mi? Alttaki dükkanda da hafif çatlaklıkların olduğu söyleniyor. Ne durumda biz bilmiyoruz. Burası binanın ortasındaki kolon. Yaklaşık 10-15 kere aramamıza rağmen geleceğiz diyorlar ama kimsenin geldiği yok İlk gün dışarıda yattık dün de yatacaktık soğuk olduğu için çocukları ben bırakmadım. Nereye gideceğiz ama bir yetkili gelip bize bilgi verse kendi başımızın çaresine bakarız. Ben zaten kiracıyım burada hem diğer dairedekiler de aynı tedirginliği yaşıyor” diye konuştu.

Benzer Haberler