Kesilmekten yüzerek kaçan keçiyi Haluk Levent satın aldı

Yayın tarihi: 8 Temmuz 2022 Cuma 11:59 pm - Güncelleme: 9 Temmuz 2022 Cumartesi 2:04 am

Mersin’de kesilmekten kaçarak denize atlayan ve 600 metre yüzdükten sonra vatandaşlar tarafından kurtarılan keçiyi Haluk Levent satın aldı. Keçinin İzmir’e 2018 yılında kurtarılan ‘Ferdinand’ isimli dananın kaldığı çiftliğe gönderileceği öğrenildi.

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Arpaçbahşiş Mahallesi sahilinde Lüfti Turaç’ın 3 gün önce kurban bayramında kesmek için aldığı keçi kaçtı. Üç gün boyunca kaçan keçi, sahil kenarında görüldü. Bu sırada keçi denize atlayarak yüzmeye başladı. Yaklaşık 600 metre açılan keçinin boğulacağını fark eden çevre sakinlerinden Ali Çelikkaş ile Tuncay Zafer, denize girip hayvanı kurtardı. Kurtarılan keçi jandarma ekipleri tarafından küpesinden yola çıkılarak önce satıcıya ardından da sahibine ulaşılarak teslim edildi.

Haluk Levent: Soyun deseler soyunacağım

HALUK LEVENT SATIN ALDI

Durumdan haberdar olan AHBAP Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ünlü sanatçı Haluk Levent de keçinin sahibi Turaç ile irtibata geçip keçiyi satın aldı. Derneğin Mersin şehir başkan yardımcısı Faruk Kılınç, Haluk Levent’in aldığı keçiyi teslim aldı. Bir boynuzu kırılan keçinin kısa süre içerisinde 2018 yılında Rize’de kaçarak denize giren Ferdinand ismi verilen dananın kaldığı İzmir’deki çiftliğe götürüleceği aktarıldı.