Deniz Akkaya hakkında tedbir kararı alındı

17 Eylül 2020 Perşembe

Deniz Akkaya hakkında tedbir kararı alındı

Selin Ciğerci, kendisine “Sen anne olamazsın ki”, “Annelik normlarına sığmıyorsun” diyen eski manken Deniz Akkaya hakkında tedbir kararı aldırdı.

Avukatı aracılığıyla İstanbul 1. Aile Mahkemesi’ne başvuran Selin Ciğerci, kanunda şiddet olarak tanımlanan tutum ve davranışlara maruz kaldığı gerekçesiyle önleyici tedbir kararı alınmasını talep etti.

Mahkeme, Deniz Akkaya’ya üç ay boyunca Ciğerci’ye yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Ayrıca, Akkaya’nın Ciğerci’nin bulunduğu konuta, okula ve işyerine yaklaşmamasına ve hiçbir surette iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine de hükmedildi.

Akkaya’nın tedbir kararına uymaması halinde hakkında zorlama hapsi verileceği ihtarında da bulunuldu.

Eski manken Akkaya sunuculuğunu yaptığı programda çocuk sahibi olmak isteyen sosyal medya fenomeni Ciğerci’nin Bodrum’daki evinde eltisi diye tanıtarak bir kadına taşıyıcı annelik yaptırdığını söyledi. Bunun üzerine canlı yayına bağlanan Ciğerci ile Akkaya, laf dalaşına girdi. “Senin çocuğun olmaz” sözünü duyan Ciğerci, “Sana ne” diyerek tepki gösterdi.

 

Magazin programlarında transfobiye son gaz devam! ‘Senin çocuğun olamaz ki’

 

Benzer Haberler