Demirören’e geçen şans oyunlarında skandal görüntü! On Numara’da numara fısıldandı

19 Ekim 2020 Pazartesi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen iş insanı Yıldırım Demirören’e peşkeş çekilen şans oyunlarının 28 Eylül 2020 tarihli On Numara çekilişinde ‘8’ ve ‘32’ numaraları fısıldandı. Milli Piyango konuyla ilgili, “Teknik sorun” açıklamasını yaptı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, On Numara şans oyunun çekilişinde ‘skandala imza atıldığını’ söyledi. Yavuzyılmaz, canlı yayınlanan çekiliş sırasında arkadan gelen bir sesin “8” ve “32” numaralarını fısıldadığını ve çekiliş sonunda da her iki numaranın da çıktığını belirtti. Çekilişi kazanan kişiye 916 bin 979 lira verildi.

Sayısal Loto’da 3.5 trilyonda bir ihtimal gerçek oldu!

8 V2 32 NUMARALARI FISILDANDI

CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz, Türkiye Varlık Fonu ile imzalanan sözleşme kapsamında Sisal Şans’a devir edilen Milli Piyango oyunlarından On Numara’da ‘skandal yaşandığını’ iddia etti.Yavuzyılmaz, Milli Piyango’nun Youtube hesabından canlı yayınlanan 28 Eylül 2020 tarihli çekilişte “8” ve “32” numaralarının ekrana girmeyen bir ses tarafından fısıldandığını ve ardından her iki numaranın da çıktığını söyledi.

MİLLİ PİYANGO’DAN AÇIKLAMA: HER CANLI YAYINDA YAŞANABİLECEK TEKNİK BİR SORUN

Sisal Şans, On Numara çekilişinde ‘8’ ve ‘32’ numaralarının fısıldanması üzerine çıkan haberlere yönelik, “Söz konusu videoda sunucumuz, kulaklığına gelen yoğun sesten ötürü reji ekibine ‘ses ve müzik’ uyarısıyla bilgi vermektedir. Bu durum her canlı yayında yaşanabilecek teknik sorunlardan biridir” açıklamasını yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu videoda sunucumuz, kulaklığına gelen yoğun sesten ötürü reji ekibine ‘ses ve müzik’ uyarısıyla bilgi vermektedir. Bu durum her canlı yayında yaşanabilecek teknik sorunlardan biridir. Sunucu tarafından reji ekibine yapılan bu bilgilendirmenin çekilişle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Sisal Şans, Türkiye çapındaki erişim ağı, şans oyunları alanındaki deneyimi ve teknik altyapısıyla oyunseverlere heyecanlı, eğlenceli ve şeffaflıktan ödün vermeyen teknolojik bir şans oyunları dünyası sunmaya devam edecektir. Kurumumuz, İtalya’da 1946’dan beri şans oyunları alanında başarıyla faaliyet gösteren, Sisal’in uzmanlığı ve Türkiye’de ilk ve tek sabit ihtimalli spor tahmin oyunu İddaa ile yazılı, görsel, işitsel ve dijital medya sektörlerinde de yatırımı bulunan Demirören Holding’in bu alanlardaki tecrübesiyle çalışmalarını sürdürecektir.”

Milli Piyango skandalı! İki top düştü görevli istediği topu seçti

‘PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ’

Kazananın 916 bin 979 lira aldığı çekilişe ilişkin Yavuzyılmaz, “8 ve 32 sayılarının kısa hikayesi. Sahiden de on numara çekiliş. Ama kim için? On Numara’da bugüne kadar 12 çekiliş yapıldı. En yüksek büyük ikramiyenin verildiği 28 Eylül 2020 çekilişinde skandalı tespit ettik. TBMM’de bu şaibelerin peşini bırakmayacağız” dedi. (ANKA)

Tesadüfe bak! Büyük ikramiyenin ‘İstanbul’ bileti satılmamış

70 milyon liralık ikramiye zaman aşımına uğradı

Benzer Haberler