Demirören, Golf Federasyonu’nun yeni başkanı oldu

1 Kasım 2021 Pazartesi

Demirören, Golf Federasyonu’nun yeni başkanı oldu

Yıldırım Demirören, 188 delegeden 113’ünün katıldığı seçimde 81 delegenin oyuyla Golf Federasyonu’nun yeni başkanı oldu.

Türkiye Golf Federasyonu 5’nci Olağan Genel Kurulu bugün Ankara’da yapıldı. Yıldırım Demirören’in tek aday olarak girdiği başkanlık seçimine 188 delegeden 113’ü katıldı. 113 imza ile açılan genel kurulda 98 delege oy kullandı. 13 oyun geçersiz olduğu seçimde 4 boş oy çıkarken Yıldırım Demirören 81 geçerli oy ile golf federasyonu yeni başkanı oldu.

Genel kurul öncesi bir konuşma yapan Demirören, “Gençlere golfü sevdirmek için yola çıktık. İddialıyız ve bir o kadar da mutluyuz. İddialıyız çünkü biz sporun içinden geliyoruz. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım sorunları biliyoruz. Tesisleşmeden, alt yapıya, antrenör eğitiminden organizasyona bir çok projelerimiz hazır. Kısa ve uzun vadede hepsini hayata geçireceğiz. Umutluyuz çünkü büyük golf ailesinin desteğini arkamızda olduğunu iyi biliyoruz” dedi.

Demirören, seçim sonrasında yaptığı konuşmada ise “Bizleri seçtiğiniz için teşekkür ediyorum. Sayın Ahmet Ağaoğlu ve yönetimine teşekkür ederim. Zor bir yola çıktık, ama aşılmayacak bir yol değil. Sorunları biliyoruz ve hep birlikte çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

YENİ YÖNETİM KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Türkiye Golf Federasyonu’nun yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Mehmet Dora, Mehmet Ziylan, İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, Ali Özdoğan, Murat Karaduman, İlker Erdoğan, Recep Turan, Mustafa Cihad Arslan, Yasin Akkanat, Gürkan Demirkesen, Ali Köse, Atilla Hasan Akıncı, Abdullah Hazar ve Orhan Hallik.

AĞAOĞLU: BANA ÇOK YARDIMCI OLDULAR

21 senedir Golf Federasyonu Başkanlığını sürdüren Ahmet Ağaoğlu ise genel kurulda yaptığı açıklamada, “Olimpiyatların ertelenmesiyle görev süresilerimiz de uzamış oldu. 21 sene insan hayatında çok uzun bir süre. Bu kadar uzun zaman bir görevde kalmak özellikle ülkemizdeki spor yapısını dikkate alındığında pek anamayacak kadar mümkün gibi görünmemesine rağmen golf gibi son derece etik, spor ahlakına sahip olimpik ruhu taşıyan bir camiada bu süre göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Bu süreçte sıkıntıyla karşılaşmadık dersem herhalde abartmamış olurum. Golf camiasındaki herkes bu görevi 21 sene yapabilmemde bana çok yardımcı oldular. 2000 yılından bugüne kadar bu görevi omuzlarımızda taşıdıysak camianın bunda payı fazla. Hiç bir yönetimin camia desteği olmadan süreci başarıyla yönetmesi mümkün değildir. Yıldırım Demirören ve arkadaşları bu hizmet yarışını sürdüreceklerdir” diye konuştu.

Pandora’dan kredisini ödemeyen Demirören de çıktı

 

 

Benzer Haberler