Delta varyantı bir ülkeye daha sıçradı

15 Temmuz 2021 Perşembe

Delta varyantı bir ülkeye daha sıçradı

Meksika’da ilk kez koronavirüsün Delta varyantı tespit edildi. 65 yaşındaki hastanın evinde karantinada tutulduğu açıklandı.

Meksika’da bir kişide koronavirüsün (Covid-19) Hindistan’da ortaya çıkan Delta varyantının tespit edildiği duyuruldu. Yetkililer, ülkenin güneyindeki Morelos eyaletinde bulunan bir hastanede, 65 yaşındaki erkek bir hastada Delta varyantının görüldüğünü açıkladı.

Hastanın evde karantina altına alındığını dile getiren yetkililer, ayrıca testleri pozitif çıkan 6 kişinin daha delta varyantı şüphesiyle gözlem altında tutulduğunu aktardı.

Morelos Sağlık Hizmetleri Halk Sağlığı (SSM) Müdür Yardımcısı Cecilia Guzmon Rodriguez, Delta varyantının bulaşma riskinin 2 kat daha hızlı olduğunu belirterek, halktan dikkatli olmalarını istedi.

İlk olarak Hindistan’da görülen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘endişe verici’ olarak tanımlanan Delta varyantının, yüksek bulaşıcılığı nedeniyle yakın zamanda dünya genelinde baskın tip haline gelmesinden endişe ediliyor.

Öte yandan Meksika salgının başından bu yana 2 milyon 604 bin 711 vaka tespit edildi, virüse yakalanan 235 bin 277 kişi öldü.

DSÖ, 25 yaşındaki İtalyan kadını araştırıyor: ‘Sıfırıncı hasta’ o mu?

Benzer Haberler