Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

‘Davutoğlu, Erdoğan’ı sarsacak açıklamalar için medya arıyormuş’

Davutoğlu, Erdoğan’ı çok sarsacağını düşündüğü bazı açıklamalar yapmak için bir medya mecrası arıyor. Bir hafta içinde bir medya kuruluşuna çıkıp çarpıcı açıklamalarda bulunacak.

Yeni parti iddialarıyla gündemden düşmeyen Ahmet Davutoğlu’nu köşesine taşıyan Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, Davutoğlu’nun bir hafta içinde bir medya kuruluşuna çıkıp çarpıcı açıklamalarda bulunacağını söyledi. Göktuğ, Babacan ve Davutoğlu’nun çalışmalarını hala sürdürdüğünü belirtirken, kurulacak yeni parti için ismi geçen bazı milletvekillerine ise diğer isimlerden itiraz geldiğini yazdı. İddialarını Davutoğlu’na yakın bir AKP’li vekile dayandıran Göktuğ, Davutoğlu’nun açıklama yapmak için kanal arayışında olduğunu belirtti.

BİR HAFTA İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞEBİLİR

Göktuğ yazısında, “Davutoğlu, Erdoğan’ı çok sarsacağını düşündüğü açıklamalar yapacağı bir medya mecrası arıyormuş. Davutoğlu, bu “önemli açıklamaları” 1 hafta içinde yapmayı planlıyormuş.. Ama bir televizyon ama bir radyo kanalında… ” iddiasında bulundu. Davutoğlu’nun önümüzdeki günlerde bir programa çıkıp başbakanlığı dönemiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunacağını söyleyen Göktuğ, “Dışişleri bakanlığı yaptığı dönemi, Suriye’de Rus uçağının düşürülmesini, Başbakanlığı bırakmasını, Başbakanlığı neden sürdüremediğini, neden çekilmek zorunda kaldığını, şu anda nasıl bir çalışma içinde olduğunu, bu çalışmada neler yapmak istediğini, neler düşündüğünü her şeyi anlatacak” dedi. Aynı kaynak, bu programın bir hafta içinde gerçekleşeceğini de öne sürdü.

Merkez Bankası karına Ahmet Davutoğlu’ndan paylaşımlı tepki!

DAVUTOĞLU BABACAN VE ŞİMŞEK GÖRÜŞÜYOR

Göktuğ yazısının devamında AKP’li bir vekile dayandırdığı iddiaları kaleme aldı. Göktuğ yeni parti arayışında trafiğin hızla devam ettiğini, hatta ittifakların gündeme gelebileceğini belirtti.Göktuğ’un yazısından ilgili bölüm şöyle; Ahmet Davutoğlu cephesi daha sessiz ve temkinli. Şu anda partileşme çalışmalarında Davutoğlu’na yardımcı olan bir AKP’li milletvekili, hem yaklaşan kabine revizyonu hem de kurulacak 2 parti konusunda şu yorumda bulundu;”Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu görüşüyor. Mehmet Şimşek ile de her ikisi görüşüyor. Her ikisiyle görüşen milletvekili arkadaşlarımız da var. Bunlar siyasette olan şeyler. Görüşülür. Nasıl bir sonuç çıkar süreç gösterir. Ancak son günlerde bazı rakamlar veriliyor bu rakamlar öyle kolay olacak rakamlar değil. Milletvekilleri doğal olarak partisini bırakıp hemen yeni partiye gelmez. Biz bir şeyler söylüyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz, konuşmalar düzenliyoruz ancak okunuyor, dinleniyor, tartışılıyor ama sonuç yok. Revizyon deniyor ama gerçekçi değil. Sonuçları, söylenenleri, konuşulanları hep birlikte görüyoruz.

HER İKİ KANATTA BİRLEŞEBİLİR

Kabine değişikliği tartışmaları var. Olabilir ancak sorun kabinenin değişmesi değil ki. Sorun sistemin kendisi. Bu sistem olmadı Türkiye’ye. Hani milletvekilleri yani TBMM daha güçlü olacaktı? Hani yargı bağımsız olacaktı? Meral Akşener, Kılıçdaroğlu yargı ima edilerek bir nevi tehdit edilmediler mi? Dokunulmazlığın yok, dokunulmazlığınızı kaldırırız demediler mi? Oysa AKP’nin en önemli argümanı neydi?.. Yargı bağımsızlığı, var mı?.. Şimdi yargı bağımsızlığı yok. Babacan da elbette parti çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarını sürdürecek bir noktaya getirecek. Parti olur diye düşünülüyor ama bekleyip göreceğiz. Ondan sonra her iki kanat birleşir. Ancak bu birleşme tek bir parti çatısı altında ya da yeni bir oluşum içinde değil, ittifak şeklinde olur. Artık ittifaklar var. Buna göre şekillenir. Bunu da süreç içinde görürüz zaten. Seçim ittifakı da olabilir.

Ahmet Davutoğlu’nun ekibinden AKP’ye 15 Temmuz tepkisi! teker teker paylaştılar

loading...