Datça’da yine deprem!

22 Nisan 2021 Perşembe

Datça’da yine deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Muğla’nın Datça açıklarında Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Öte yandan Datça’da en son 20 Nisan ve 17 Nisan’da depremler meydana gelmişti.

AFAD, Ege Denizi Datça açıklarında Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin merkez üssünün Datça’ya olan uzaklığı 33.56 kilometre, derinliği ise 6.65 kilometre olarak ölçüldü.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depremde olumsuz ihbar bilgisi alınmadığını bildirdi. AFAD’ın Twitter hesabından, “Ege Denizi’nde Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında saat 03.06’da meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

Öte yandan Datça’da 20 Nisan’da 4.0, 17 Nisan’da ise AFAD verilerine göre 4.8, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre ise 5.0 büyüklüğünde depremler meydana gelmişti.

Datça açıklarında 4.8 büyüklüğünde deprem

 

Benzer Haberler