Daireyi boşaltmayan kiracısına baltayla saldırdı

Yayın tarihi: 28 Kasım 2023 Salı 12:26 am - Güncelleme: 28 Kasım 2023 Salı 12:26 am

Kocaeli’de ev sahibi İ.A.’nın kiracısı S.H.D.’den daireyi boşaltmasını istemesi üzerine taraflar arasında kavga çıktı. Kavga sırasında İ.A., balta ile saldırdığı kiracıyı yaraladı.

Kocaleli’nin Kartepe ilçesinde doktor olduğu öğrenilen İ.A., 2 ay önce satın aldığı dairede oturan kiracı S.H.D.’den evi boşaltmasını istedi. İddiaya göre S.H.D. ise evden çıkmak için yasal olarak 6 aylık zamanı olduğunu ve bu süreçte evi boşaltacağını söyledi.

Telefonla kiracısını arayan İ.A. bir an evvel evi boşaltmasını istemesi üzerine tartışan taraflar daha sonra evin önünde buluştu. Konuşma sırasında taraflar tekme ve yumrukla kavga ederek birbirlerini darp etti. Yaşanan arbede sırasında İ.A. arabasının bagajından baltasını alarak S.H.D.’ye saldırdı. Olaya müdahale eden çevredekiler durumu bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. S.H.D. hastaneye kaldırıldı. İ.A. ise polis tarafından gözaltına alındı. S.H.D. hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.

Olay anı ise binanın güvenlik kamerasına yansıdı.

“ÇIKMAZSAN SENİ NASIL ÇIKARACAĞIMI BİLİYORUM”

Tarafların birbirinden şikayetçi olmaları üzerine emniyette ifade veren S.H.D., İ.A.’nın kendisine, “Evimden çıkacaksın, eğer çıkmazsan ben seni nasıl çıkaracağımı biliyorum” dediğini, kendisine 6 ay süresi olduğunu hatırlatması üzerine balta ile saldırdığını söyledi.

BALTAYI ALDIKTAN SONRASINI HATIRLAMIYORMUŞ

Balta ile saldıran İ.A.’nın ise emniyetteki ifadesinde yaklaşık 2 ay önce evi satın aldığını, başka oturacak evi olmadığı için kendisinin yerleşeceğini kiracıya bildirdiğini söyledi. Kiracısı S.H.D.’nin ise 6 ay içinde hatta daha erken çıkabileceğini söylediğini belirten İ.A., kayınpederinin evinde kaldığını ve kiracısına ihtarname gönderdiğini anlattı. Olay anını da anlatan İ.A, telefonla aradığı kiracısı S.H.D.’nin kendisine küfür ettiğini belirterek, “Beni buradan kimse çıkaramaz, buraya gel” dediğini söyledi. S.H.D. ile konuşmak istediğini ancak karşılığında kendisine saldırdığını ve bu sırada çevreden toplanan birçok kişi tarafından darp edildiğini belirterek, kendisini korumak için arabasında bulunan baltayı aldığını, ancak ondan sonrasını hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

Ev sahibi İ.A. ve kiracısı S.H.D. emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. (DHA)

Erdoğan kira fiyatlarının farkına vardı, çözümü ev sahibine sormakta buldu: Bu ne vicdandır?

Kaynak: DHA