Dağ başına bırakılan köpekler açlıktan birbirlerini yedi

10 Ocak 2022 Pazartesi

Dağ başına bırakılan köpekler açlıktan birbirlerini yedi

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sokak köpekleri toplanmaya başladı. Iğdır’da toplanıp dağ başına götürülen köpekler açlıktan birbirlerini yedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde sokak hayvanlarını hedef alarak toplatılması talimatını vermişti. Barınak koşullarında yaşayamayan hayvanlar resmen ölüme terk ediliyor.

Iğdır Belediyesi tarafından merkez ve ilçe ile beldelerde belediyeler tarafından toplanan köpekler barınak yerine Ağrı Dağı eteğinde bulunan ve kışın boş olan Şanlı Mirze (Gevro) köyüne bırakıldı.

KÖYLÜLER ORTAYA ÇIKARDI

Buraya aç susuz bırakılan köpekler, birbirlerini yemeye başladı. Bazı köpekler ise kurtların saldırısında öldü. Boşaltılan köyde su için kullanılan büyük depoya yiyecek aramak için giren bir köpek ise oradan çıkamayarak öldü.

Bu skandalı ortaya çıkaran köylü Kasım Çirka, çektiği videoları sosyal medyada paylaşarak duruma tepki gösterdi. Kasım Çirka, köpeklerin durumunu gördüğünden beri psikolojisinin bozulduğunu belirterek bu olayın sorumlularından hesap sorulmasını istedi.

“KÖPEKLERİ BEYAZ BİR ARABA GETİRDİ”

Çikra konuşmasında, “Ben burada kalıyorum. Akşamüzeri beyaz bir araç barınağa bırakacağı köpekleri toplayıp, getirip buraya bıraktı. Yetkililerden ricamız gelip bu rezaleti görsünler. Vicdanı olan gelsin bu duruma bir el atsın. Zor bir durum, köpekler açlıktan birbirlerini yiyorlar. Bunları bir barınağa götürsünler, bunlara bir yemek versinler. Bu büyük bir zulümdür, hakarettir, insanlığa aykırı bir durumdur” dedi.

Haber çekimi sırasında boş evlerde olan köpekler gelen kişileri görünce evlerden çıkarak bitkin bir şekilde köyün yukarısına yürümeye başladı. Haber çekiminden dönen gazeteciler bir yemek firmasının yol üzerine yemek artıklarını köpekler için bıraktığını görüntüledi.

Belediye tarafından bırakılan bu köpekler ile ilgili önlem alınmadığı takdirde aç kalan köpekler birbirlerini yiyecek, birçok köpek ise açlık ve susuzluktan telef olacak.

Anne köpek kazada ölen yavrusunun başından ayrılamadı

 

Benzer Haberler