Cüneyt Arkın-Orhan Gencebay polemiğinde son perde

3 Nisan 2022 Pazar

Cüneyt Arkın-Orhan Gencebay polemiğinde son perde

Orhan Gencebay’ın eşi Sevim Emre, Cüneyt Arkın’ın “Benim Kahramanım Türk Halkıdır” kitabıyla ilgili dava kararından vazgeçtiklerini söyledi. Emre, ” Orhan Gencebay’ı çok yanlış bir yere konumlandırmaya çalışıyorlar. Kurt ulur, at yürür” dedi.

Cüneyt Arkın’ın “Benim Kahramanım Türk Halkıdır” kitabında Kemal Sunal ile yaşadığı bir anektod magazin gündemine bomba etkisi yarattı.

Orhan Gencebay canlı yayında Cüneyt Arkın’ı hedef aldı

Kitapta Kemal Sunal’ın sevmediği bir arabesk sanatçısıyla ilgili sözleri sonrası bu kişinin Orhan Gencebay olduğu iddiası taraflar arasında gerginliğe neden oldu.

Orhan Gencebay’ın eşi Sevim Emre dava açıp, kitabı toplatacaklarını söylemişti.

Cüneyt Arkın’ın “Ben Orhan Gencebay olduğunu yazmadım” diye açıklama yapmasından sonra Orhan Gencebay tarafı da dava açmaktan vazgeçti.

Odatv’ye konuşan Orhan Gencebay’ın eşi Sevim Emre, “Orhan Gencebay da Cüneyt Arkın da bu ülkenin büyük değerleri. Cüneyt abi de Kanal D’de ‘Ben öyle birşey söylemedim’ dedi.

O da böyle bir şey söyledikten sonra bizim de yapmamız gereken bir şey yok. O yüzden dava açmaktan vazgeçtik. Üç günlük dünya kimse kimseyi üzmemeli” diye konuştu.

“KURT ULUR, AT YÜRÜR”

Eşi Orhan Gencebay’la ilgili çıkan haberlerde taraflı davranıldığını belirten Sevim Emre “Orhan Gencebay bu ülkenin büyük bir değeridir.

Değerlerimize sahip çıkmalıyız. Pırlantaya çamur da atsan, pırlantadır. Orhan Gencebay’ı çok yanlış bir yere konumlandırmaya çalışıyorlar. Orhan Gencebay, bu ülkede sanatçılar için, telif hakları için yıllardır uğraşıyor. Çok güzel bir söz vardır: Kurt ulur, at yürür! Benim babam Atatürk’ün silah arkadaşı. Orhan Gencebay da ben de önce Türkiye diyoruz” dedi.

Benzer Haberler