Cumhurbaşkanlığı’ndan asgari ücrete zam sinyali

18 Mart 2022 Cuma

Cumhurbaşkanlığı’ndan asgari ücrete zam sinyali

AKP’li Cahit Özkan’ın ardından Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları üyesi Nihat Zeybekci de asgari ücrete zam açıklaması yaptı.

AKP’den yıl içinde asgari ücrete bir zam daha yapılmasına yönelik ikinci açıklama geldi. AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın ardından Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de “Gerekirse Türkiye’de yıl ortasında asgari ücrete bir daha bakılmalı” dedi.

Metropol Gündemi programında Denizli Metropol Kurucusu Arif Zor ve Haber Koordinatörü Murat Acar’ın Türkiye ve Denizli ekonomisiyle ilgili sorularını yanıtlayan Zeybekci, şöyle konuştu:

“Ciddi bir şekilde müdahale etmek lazım. İnsanlarımızın gelirlerini arttırıcı önlemler almak lazım. Gerekirse Türkiye’de yıl ortasında asgari ücrete bir daha bakılmalı. Esnaf, memur, emekliler, çalışanlarla ilgili. Enflasyonist ortam maalesef böyle. Matematik belli. Yılbaşında verilen zam enflasyonun altında ise akıl ve vicdan der ki gel arkadaş bunu düzeltelim. Mal yokluğu değil bu maliyetlerden dolayı. Maliyet enflasyonu yaşıyoruz şu anda.”

AKP’Lİ ÖZKAN DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Dün AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan asgari ücretle ilgili soruya şu yanıtı vermişti: “Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Biz parlamentoda her zaman milletimizim menfaati ne gerektiriyorsa bunu her zaman yaparız. Bu CHP’nin aklına gelmez, bizim aklımızda var. Biz maliyetlere asgari ücretli vatandaşımızı ezdirmeyeceğiz. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız. Maliyet artışı mı var? O zaman vatandaşımızın gelirinde de artışı sağlayacak tedbir ve kararları alacağız.”

Asgari ücrete yıl içinde zam gelebilir

Benzer Haberler