Cumhur İttifakı’nda kabine ‘çatlağı’

8 Mart 2021 Pazartesi

Cumhur İttifakı’nda kabine ‘çatlağı’

Deniz Zeyrek bugün kaleme aldığı yazıda, Erdoğan’ın kabine için Bahçeli’den isim istediğini fakat MHP liderinin bu teklifi reddettiğini, MHP tabanının ise Bahçeli’nin bu tavrına tepkili olduğu öne sürüldü.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Sözcü’deki bugünkü yazısında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli arasında yaşanan görüşmenin detaylarını aktardı.

Zeyrek, şu ifadeleri kullandı:

Cumhur İttifakı’nın iki partisi bir hafta arayla büyük kongre toplayınca, Ankara’da “iktidar kanadında 18-24 Mart haftası çok önemli gelişmeler olacak” beklentisi oluşmuş.

MHP kanadı bu bilgiyi teyit etmese de AK Parti tabanında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’yle görüşmelerinde kabine için isim istediği, ancak Bahçeli’nin kabul etmediği konuşuluyor.

Belli ki AK Parti tabanı, Erdoğan’ın parti yönetimiyle birlikte kabinesini de değiştirmesini bekliyor. Parti yönetimindeki önemli bazı isimlerin kabineye alınması isteniyor.

İkinci bir beklenti de Aile ve Çalışma, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik gibi bakanlıkların ayrılma Böylece mevcut bakanlar yerinde kalsa dahi üç ya da dört yeni isim kabineye girebilecek.

Siz de göreceksiniz, bugünden mart sonuna dek en çok iktidar partilerindeki değişimleri kabine değişikliği ihtimallerini konuşacağız.”

Benzer Haberler