Cuma ezanı TV’de yayınlanacak

21 Mart 2019 Perşembe

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch; kentinde 15 Mart’ta iki camiye yönelik terör saldırısının ardından; Cuma ezanının radyo ve televizyondan; canlı yayınlanacağını belirtti. Cuma ezanı 

Yerel basında yer alan haberlere göre; Ardern, Cuma ezanının, Radyo Yeni Zelanda (RNZ); ve Yeni Zelanda Televizyonu (TVNZ) aracılığıyla canlı yayınlanacağını söyledi.

CHP heyeti Yeni Zelanda’daki katliamda yaralananları ziyaret etti

Cuma ezanı

Cuma namazı için camilerde toplanan Müslümanlara destek verme arzusu içinde olunduğunu ifade eden Ardern, “(Cuma günü) TVNZ ve RNZ aracılığıyla ezanı ulusal olarak yayınlayacağız” dedi.

Başbakan Ardern, Yeni Zelanda’da cuma günü, terör saldırısının kurbanları için iki dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını ve kadınlardan Müslümanlarla dayanışma göstermeleri için başörtüsü takmalarının istendiğini bildirmişti.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde, 15 Mart’ta cuma namazı sırasında 10 dakika arayla El Nur ve Linwood camilerine düzenlenen terör saldırılarında 50 kişi yaşamını yitirmişti.

İSLAM DİNİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN CAMİLERE GİTTİ

Yeni Zelanda’da 50 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırsının ardından, Yeni Zelandalılar İslam dini hakkında bilgi almak için camilere akın etti.

 

Benzer Haberler