Cübbeli Yeni Şafak kavgasına Ali Edizer de girdi

23 Eylül 2021 Perşembe

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı programda imam hatip liseleri ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündem oldu.

 

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilenen Ahmet Mahmut Ünlü, Hakan Bayrakçı ve Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı.

İmam Hatip Liseleri ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullanan Cübbeli Ahmet, “Çocuklarınızı imam hatip lisesine göndermeyin, düz okullara gönderin” tavsiyesinde bulundu.

‘Cübbeli Ahmet’ “silahlanıyorlar” demişti: Selefi Vasat Kitabevi’nin sahibi Ebu Haris’ten yanıt geldi

“DAHA AZ HASARLA ÇIKARLAR”

Ahmet Mahmut Ünlü, “Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin” dedi. Ahmet Hakan’ın “aaaa niye?” diye şaşkınlıkla sorması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca şöyle devam etti:

“Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik kız çocuklarımız geliyor, Hoca sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan ‘Kuran değişsin’ diyen adam şu an da Ankara ilahiyatta hoca…”

YANDAŞ YENİ ŞAFAK HEDEF ALDI

Sözleri sonrasında yandaş Yeni Şafak gazetesi Ahmet Mahmut Ünlü’yü hedef alarak “İMAM HATİPLERİN SON DÜŞMANI CÜBBELİ AHMET” başlığını öne çıkardı ve “Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, imam hatip liselerini hedef alan açıklamalarıyla itibar suikastına imza attı” ifadeleri kullanıldı.

Yeni Şafak yazarının eleştiri yazısı veda getirdi

GERİCİ ALİ EDİZER DE TARTIŞMAYA KATILDI

Medeni hukuku hedef alan paylaşımlarıyla öne çıkan gerici Dr. Ali Edizer de yandaş Yeni şafak gazetesinin haberine yorum yaparak ” İmam Hatipleri değil! Vehhabiliği, mezhepsizliği, Hadîs-i Şerîf inkârcılığını, Şia sapkınlığını, Deizmi ve ahlâksızlığı hedef aldı. Size hangi kısmı battı” ifadelerini kullandı.

Gerici başhekim yardımcısı Ali Edizer yeniden göreve başladı