Cübbeli Ahmet’ten tarikat tepkisi: Yoruldum! Atatürk dönemi Diyaneti’ni istiyorum

25 Aralık 2021 Cumartesi

Cübbeli Ahmet’ten tarikat tepkisi: Yoruldum! Atatürk dönemi Diyaneti’ni istiyorum

‘Cübbeli Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, “İnanın artık tarikatları, cemaatleri savunamaz oldum” diyerek Atatürk dönemi Diyaneti’ni istediğini söyledi.

Kamuoyunun ‘Cübbeli Ahmet’ olarak tanıdığı Ahmet Mahmut Ünlü, son dönemdeki dikkat çeken açıklamalarına bir yenisini ekledi. ‘Cübbeli Ahmet’ artık tarikat ve cemaatleri savunamaz hale geldiğini belirterek, “Yoruldum” dedi.

“Ben dinin, imanın gereklerini söylüyorum, Mahmut Hoca’yı savunuyorum, saldırılara maruz kalıyorum. Söylediğimin hangisi yalan, hangisi inanca aykırı?” diyen Cübbeli Ahmet, “Sorsan yüzde 99’u Müslüman diyorlar, toplumun yüzde 17’si ateist olmuş, ne kadar deist var bilmiyoruz, ama hataları dile getirdiğim için beni hedef alıyorlar” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK DÖNEMİ DİYANET’İNİ İSTİYORUM”

Cumhuriyet’ten Barış Terkoğlu’nun haberine göre, “Bir zamanlar Atatürk’ü savunduğum için de hedef olmuştum” diyen Cübbeli, “Ben Atatürk dönemi Diyaneti’ni istiyorum. Onun döneminde Diyanet, Maturidi çizgisindeydi. Ya şimdiki İlahiyatçılar? Bir kısmı Vehhabi, bir kısmı Ehli Sünnet dışı başka ekollerden. Bunları söylemeyelim mi?” diye konuştu.

‘Cübbeli Ahmet’ten Erdoğan’a ‘Nas’ tepkisi

“İNANIN ARTIK SAVUNAMAZ OLDUM”

İsmailağa Cemaati’nin devlet içinde örgütlenmediğini, memuriyetten uzak durduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet, “İnanın artık tarikatları, cemaatleri savunamaz oldum. Liyakat yok, koltuklara oturmuşlar. Dernek diye, vakıf diye holdingleşmişler. Ben bedel ödedim, FETÖ de beni hedef aldı, hapse attı. Ya bunlar? Bugün beni hedef alan Yeni Şafakçılar o vakit FETÖ’nün izindeydi” dedi.

Cübbeli Ahmet’ten asgari ücret tepkisi! “Bu ne vicdansızlık”

Benzer Haberler