‘Cübbeli Ahmet’in Atatürk çıkışı cemaatini karıştırdı: Adam satmakta bir numarasınız

12 Ekim 2020 Pazartesi

‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili yaptığı “Aleyhinde konuşmak caiz değildir” çıkışı, cemaati İsmailağa’da tartışma yarattı.

‘Cübbeli Ahmet’in Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili, “Aleyhinde konuşmak caiz değildir” çıkışı, cemaati İsmailağa’da tartışma yarattı. Cemaatin ‘şeyh’i Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu, sosyal medya hesabından Ünlü, “Çok konuşan çok yanılır…” hadisiyle tepki gösterdi. Ustaosmanoğlu paylaşımında, “Sana senden olur, her ne olursa, başın selamet bulur, dilin durursa” ifadesini kullandı.

“CANLI YAYINDA SORSALAR SANKİ SÖVECEKSİN”

Remzi Şahin ise, Ünlü’yü savunarak, Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu’na şu yanıtı verdi: “Adam satmakta 1 numarasınız. Canlı yayından sana sorsalar Atatürk’ü sayıp söveceksin sanki. Atsana bir twet Atatürk kafirdir zalimdir haindir diye. Hadi delikanlım görelim seni.”

“KİMLERİ SEVMEYECEĞİMİZ NET BİR ŞEKİLDE BUYRULMUŞ”

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun torunu Abdulhalık Ustaosmanoğlu ise konuya ilişkin şu paylaşımı yaptı: “Kur’an’da ve Hazreti Resul’ün (sav) sünnetinde, kimleri seveceğimiz ve kimleri sevmeyeceğimiz net bir şekilde ifade buyrulmuş.. Gerisi lafügüzaf… Siyaset, inandıklarını söyleme yeri değildir. Siyaset, senden beklenenleri ya da senden istenilenleri söyleme mahallidir… O sebeple dün ‘r’ diyenler, bugün ‘b’ derler.”

NE OLMUŞTU?

Ünlü, telefonla bağlandığı bir televizyon programında, Atatürk’le ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine şunları söylemişti:

“Mustafa Kemal Atatürk, bu devletin kurucusu. Bunun aleyhine konuşulmaz. Konuşmak caiz değildir. Asla bunun aleyhine konuşulmaması gerekir. Cumhuriyet bizim devletimiz. Son olarak kurulmuş devletimizdir. Bu devlete vergi vermek görevimiz. Askere gitmek görevimiz. Bu devlete bağlıyız. Mahmut Efendi’den de böyle duyduk. Biz darül harpçi değiliz. ‘Cuma kılınmaz’ demeyiz. Bizim devlete bakış açımız; devlet var olsun. Biz bu devlet olmasa Suriye’den de Irak’tan da Yemen’den de Somali’den de beter oluruz. Ne namaz kalır ne abdest kalır ne namus kalır ne ırz kalır.”

 

Benzer Haberler