Cübbeli Ahmet: Namaz kılmayanların zekatı ve orucu kabul olmaz

7 Nisan 2022 Perşembe

Cübbeli Ahmet olarak kamuoyunda tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Youtube üzerinden yaptığı İftar Sohbetleri yayınında namaz kılmayan kişilerin zekatının ve orucunun kabul olmayacağını söyledi. Cübbeli, “Bir vakit namazın farzını kaçırmak zina yapmaktan da büyük günahtır, adam öldürmekten de büyük günahtır” dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca adıyla tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, namaz kılmayan kişilerin orucunun ve zekatının kabul olmayacağını savunarak şu ifadeleri kullandı:

“Haramlardan sakınmak deyince sen zannetme ki içkim kumarım yok, zinam yok, eş cinsel değilim, lezbiyen değilim falan filan… Beş vakit namazın farzını kılıyor musun? Kılmıyorum. Bir vakit namazın farzını kaçırmak zina yapmaktan da büyük günahtır, adam öldürmekten de büyük günahtır.”

“Şirklikten sonra namazın terkinden büyük günah yoktur. Namaz kılmayanın zekatı da orucu da kabul olmaz. Ama şimdi sen diyorsan ben namaz kılmıyor isem oruç da mı tutmayayım? Ben onu mu dedim sana şimdi. Madem oruç tutuyorsun namaza da başla demek istiyorum. Orucu da bırak mı dedik.”

Cübbeli Ahmet : Bu aileleri solcu, Kemalist sanıyorduk yüzde 70’i namazlı, abdestli çıktı

Benzer Haberler