5 gündür karantinada olan sunucu Burak Akkul’un koronavirüs testi pozitif çıktı!

16 Mart 2020 Pazartesi

Teve 2 ekranlarında program sunan Burak Akkul, sosyal medya hesabından yayınladığı videosunda eşiyle birlikte İstanbul’daki bir hastanede karantina altında olduğunu söylemişti. Akkul, yaptığı paylaşımda test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.

Teve 2 ekranlarında her pazar günü yayınlanan Çok Gezenti isimli programı sunan Burak Akkul ve eşi koronavirüs şüphesiyle İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Korona testinin yapıldığını ancak sonucu öğrenemediklerini söyleyen Akkul, takipçilerinden destek bekledi. Akkul, tekrar bir paylaşım yaparak test sonucunun pozitif çıktığını söyledi.

“MESAJ GEREKLİ YERLERE ULAŞTI”

Burak Akkul, ikinci kez paylaştığı videoda şöyle konuştu: Paylaşımımdaki amaç kimseyi eleştirmek ya da  kırmak değildi. Bir ihtiyacımızı gidermek ve sonuçları öğrenmekti. Sayenizde mesaj gerekli yerlere ulaştı ve test sonucumun pozitif olduğunu öğrendim. Şuan bana koronavirüs pozitif tedavisi uygulanıyor.”

“ÇOK ÜZÜLÜYORUZ, ÇOK ACI ÇEKİYORUZ”

Gezi programı hazırlama için dünyayı gezen Akkul, tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin hayatına mal olan koronavirüs şüphesiyle 5 gün önce hastaneye kaldırıldı. Twitter hesabından hasta yatağından bir video yayınlanan Akkul, Sağlık Bakanlığı’ndan yardım istedi. Ünlü sunucu videosunda şunları söyledi: “Çok Gezenti gibi bir işi yapmanın getirisi belki de… 5 gün oldu Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde korona şüphesiyle karantinadayım ve tedavi görüyorum. Bence korona pozitif öyle tedavi görüyorum. Ama şöyle bir şey var; maalesef 96 saat oldu, eşime de bana da bunun sonucunu söylemiyorlar. Sizden ricam bu videoyu mümkün olduğunca yaymanız… Bakanlıklara çok rica ediyorum bize bu sonucu söylemeleri lazım. Çok üzülüyoruz, çok acı çekiyoruz…”

 

Benzer Haberler