Çocukları dolaba kitleyip kadına işkence yapan maskeli soyguncular akrabaları çıktı!

18 Eylül 2020 Cuma

Van’ın Muradiye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde, iki çocuğu giysi dolabına kilitleyip, anneye bir saat işkence yaptıktan sonra 85 bin lirayı alıp kaçan maskeli iki soyguncu yakalandı. Ailenin akrabaları olduğu ortaya çıkan soygunculardan biri tutuklandı, diğeri adli kontrolle serbest bırakıldı.

Olay, 11 Eylül günü, Van’ın Muradiye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde yaşayan Emrah-Bahar Ödül çiftinin tek katlı toprak damlı evinde meydana geldi. Eve giren maskeli iki kişi, iki çocuğuyla evde olan Bahar Ödül’ün ağzını bir örtüyle kapatarak, etkisiz hale getirdi.

Ağlayan dokuz yaşındaki Gökhan ile iki buçuk yaşındaki kardeşi Sedef’i de elbise dolabına kilitledi. İki şüpheli evde yaptıkları aramada para bulamayınca Bahar Ödül’ü darbetti. Ödül, yaklaşık bir saat gördüğü işkence sonunda evde olan 85 bin liranın yerini söyledi.

Maskeli soyguncular, salondaki kanepenin altında olan, genç kadının eşinin bir gün önce ev almak için sattığı aracının parası olan 85 bin lirayı alıp, kaçtı. Kolu kırılan ve vücudunda morluklar oluşan anne Ödül, polisi arayarak, yardım istedi.

YAKALANAN İKİ ŞÜPHELİ AKRABA ÇIKTI

Bahar Ödül, hastaneye kaldırılarak tedavi edilirken Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmalar sonunda şüphelilerin ailenin akrabaları olan E.Ö. ve F.Ö., olduğunu belirledi.

Polis ekipleri, iki şüpheliyi, Muradiye ilçesinde kaldıkları evde yakaladı.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. F.Ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, E.Ö. ‘nitelikli yağma’ suçundan tutuklandı.