Çocuk istismarcısı şeyhin videolarını tek tek kaldırdılar

Yayın tarihi: 8 Eylül 2020 Salı 10:45 am - Güncelleme: 8 Eylül 2020 Salı 10:45 am

Fatih Nurullah olarak bilinen Uşşaki tarikatı lideri Eyüp Fatih Şağban’ın 12 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunduğu için tutuklanıp cezaevine konulmasının ardından tarikatın yayın kanalı Nurani TV’nin Youtube’daki videoları bir bir silindi, internet sitesi kapatıldı.

Daha önceden çok sayıda videonun bulunduğu kanalda sadece zikir görüntülerinin olduğu iki video kaldı.

Silinen videolar arasında Nurullah’ın Atatürk karşıtı yazar Kadir Mısıroğlu (Fesli Kadir) ile görüntüleri, 2015’te Ankara’daki bir açılış töreninde devlet protokolünde ağırlandığı görüntüler, AKP’li eski bakanlarla görüntüler, 7 Haziran seçimlerinde müritlerine, AKP’ye oy vermeleri yönünde tehditvari yönlendirmede bulunduğu konuşma görüntüleri de yer alıyor.

Bu arada 48 yıla kadar hapsi istenen Nurullah’ın istismar ettiğini kızın halasına da olayı kapatmak için 10 bin lira teklif ettiği ortaya çıktı.

CEMAATİ KANDIRDI

İktidara yakın Yeni Şafak gazetesi de dün Nurullah’ın Ankara, İstanbul, Çorum ve Sakarya’da milyonlarca liralık araziye ve binalara sahip olduğunu yazdı.

Haberde, Fatih Nurullah’ın Uşşaki tarikatından kovulduğu, sahte imzalı icazet belgesi hazırlayarak cemaati kandırdığı ileri sürüldü.