Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

‘Çocuk evliliklerinin yasaklanması deprem getirdi’ diyen YTÜ Profesörü Gencer’den eleştirenlere hakaret

Yıldız Teknik Üniversitesi profesörü Bedri Gencer Elazığ’daki depremle ilgili Twitter’dan skandal bir paylaşımda bulundu. Tepkiler üzerine yaptığı paylaşımı kaldıran Gencer’e, ilahiyatçı Mustafa İslamoğlu’nun tepkisi ise sert oldu.  İslamoğlu, Gencer’e “Kabe, başta deprem, afetler nedeniyle 60 kez yıkıldı. Haşa, Kabe’de de mi zina yapılıyordu? Bunu uydurup “hadis” diye pazarlayanlar, sadece Elçi’ye değil, depremzedelere de iftira ediyorlar. Çirkeflik bu!” sözleri ile yanıt verdi. Gerici profesör Bedri Gencer, daha sonra sildiği skandal açıklamasını savundu, kendisini eleştirenlere hakaret etti.

 

Gerici profesör skandal açıklamasını savundu, kendisini eleştirenlere hakaret etti!

Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü profesörü Bedri Gencer Elazığ’daki 6,8’lik depremle alakalı sosyal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulundu.

Gencer yaptığı paylaşımda “Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak, gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” dedi.  Gerici profesör, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımı, gelen tepkiler üzerine kaldırmak zorunda kaldı.

 

Buse Varol’un Elazığ depremi sonrası paylaşımına tepki yağdı

Gencer’in kaldırdığı paylaşım şu şekilde:

“Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı”

Gökhan Özoğuz’dan gerici Bedri Gencer’e tepki: Hakkımı helal etmiyorum!

 

Gencer son olarak Hatun Teyze’nin başörtüsünü de istismar etti

Bedri Gencer son olarak,  Elazığ’da 6,8 şiddetinde meydana gelen deprem sonrası, enkaz altında kurtarılan Hatun Teyze’nin çıkarılmadan önce başörtüsü istediği anları paylaşarak ‘iffet ve iman’ göndermesi yaptı. Gencer’in paylaşımlarına ilahiyatçı Mustafa İslamoğlu’nun cevabı ağır oldu.

Ayetlere şehvet hapı muamelesi yapan kafayla, bu kafa arasında hiçbir fark yok

İslamoğlu, Gencer’in paylaşımını alıntılayarak; ” Ayetlere şehvet hapı muamelesi yapan kafayla, bu kafa arasında hiçbir fark yok. Bu kafa ayetlere bulaşmamalı. Onlar “zina yayılınca deprem çoğalır” türü hadis adını koydukları iftiralarla oynamaya devam etmeliler.
Kur’an inşaat takviye aleti değil, sorumluluk/takva rehberidir.” diye yazdı.

 

Haşa, Kabe’de de mi zina yapılıyordu?

İslamoğlu sosyal medya kullanıcılarının konuyla ilgili sorusuna ise; “Türkiye, Asya, Avrasya ve dünya zina skalası yapılsa, Elazığ kaçıncı gelir?
Kabe, başta deprem, afetler nedeniyle 60 kez yıkıldı. Haşa, Kabe’de de mi zina yapılıyordu? Bunu uydurup “hadis” diye pazarlayanlar, sadece Elçi’ye değil, depremzedelere de iftira ediyorlar. Çirkeflik bu!” diye yanıt verdi.