Clubhouse, insanların dış bağlantıları paylaşmasını kolaylaştıracak bir özellik alıyor

27 Ekim 2021 Çarşamba

Clubhouse, insanların dış bağlantıları paylaşmasını kolaylaştıracak bir özellik alıyor

Bugün The Verge ‘in On The Verge etkinliğinde, Clubhouse CEO’su Paul Davison ve küresel pazarlama başkanı Maya Watson yeni özellikleri duyurdu. Buna göre moderatörler artık bir odanın en üstüne dış bağlantılar yerleştirebilecek.

Ayrıca bu bağlantıları dilerlerse pinleme seçenekleri de olacak. Bu bağlantılar dinleyicileri bir Patreon sayfası, bir haber makalesi veya bir podcast gibi moderatörlerin istedikleri sayfaya yönlendirebilecek.

Clubhouse

Ancak güvenlik ve denetleme nedenleriyle belirli bağlantılara izin verilmeyecek. Davison, izin verilmeyecek bağlantı türlerini açıkça belirtmedi, ancak porno bağlantılarının yasaklanması nedeniyle OnlyFans bağlantılarının kabul edilmeyeceğini önerdi. Bir odanın moderatörü olduğu sürece ve takipçi sayısına bakılmaksızın herkes bağlantı ekleyebilir, değiştirebilir veya kaldırabilir.

Özellik, hem iOS hem de Android için 27 Ekim’de kullanıma sunulacak. Davison, ekibin önümüzdeki aylarda, biletli odalar ve abonelikler gibi uygulamanın kendisinden para kazanma yolları hakkında gelişmeleri sunacak. Bunlara ek olarak Clubhouse bağlantı yoluyla gerçekleşen herhangi bir işlemden gelir kesintisi yapmayacak. Güncellemeler kademeli olarak tüm bölgelere sunulacak.

Oppo’nun ilk katlanabilir telefonu ne zaman çıkacak?

Benzer Haberler