Cipte kokain çekenle kuryeden dürüm çalanların ülkesi

6 Nisan 2021 Salı

Levent Evkuran

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu emekli amirallerin Montrö ve sarıklı asker açıklaması üzerine o gece sabaha kadar uyumadıklarını ve 103 imzacının bütün irtibatlarını ortaya çıkardıklarını açıkladı. Sesi öfkeli, vurguları sert, işin üzerine gitmekte kararlı bir duruşu vardı. 10 emekli amiralin kapılarına dayanılarak, 4 emekli amiralin de yaşlarından ötürü davet edilerek gözaltına alınması üzerine o geceden sabaha kadar çalışan içişleri personelinin başarısı taçlandı.
Geceden sabaha neleri çözmüşler bakalım.

Öncelikle anlaşılan o ki Adalet Bakanlığına bağlı savcılar içişlerine bağlı polislerden önce harekete geçmiş olmalı. Savcılar talimat verecek ki, içişlerine bağlı personel sayın bakan da dahil harekete geçsin.

Onlar da son 30 gün içinde hangi partiyle temas kurduklarını ortaya çıkarmışlar. Yani Türkiye’deki GSM şirketlerine yazı vs. yazıp HTS kayıtlarını sabaha kadar almışlar.

Dakika dakika gün gün kimlerle görüştüklerini ortaya koymuşlar.
Görüştükleri numaraların kimlere ait olduğunu da o geceden sabaha çözmüşler.
Hangisinin lojmanı var, hangisinde koruma polisi var tespit etmişler.
Koalisyonun küçük ortağı Bahçeli dahil başka kesimlerin de talimat gibi açıklamaları var. Rütbeleri sökülsün… Emekli maaşları kesilsin…
Bekliyoruz, geceden sabaha sırasıyla onlar da olur.
Peki emekli amirallerin son 30 günü aydınlandığına göre gazeteci merakıyla aydınlanmasını merakla beklediğimiz iki ayrı son 30 gün daha var. Tabii ki savcı değiliz, talimat veremeyiz ama merakla sorarız. Kediyi merak öldürse de sorarız.

Merak ettiğimiz son 30 günlerin ilki cipte kokain çeken aslan parçasının. O AKP genel merkez personeli son 30 gününde acaba kimlerle görüştü? Hangi parti mensuplarıyla temas kurdu?

Hangi alıcılarla, hangi satıcılarla konuştu? Kimlerden ne aldı, kimlere ne sattı?
Öyle ya AKP genel merkezindeki mesaisinin dışında otomobil alım satımı yaptığını açıkladı.
O son 30 gün içinde hangi marketlerden hangi markaların pudra şekerini satın aldı? Marketlerin kampanyalarından indirimli mi aldı? Yoksa sanal marketlerden evine mi istedi?
O pudra şekerlerini hangi kekin üzerine ekerek, kimlere ikram etti?
Merak bu ya, merak ediyor insan.

Bir başka ismin daha son 30 gününü merak ediyoruz. Niğde’de sipariş teslim etmek için bir eve giren motokuryenin park ettiği motorundan bir adamın dürüm çalıp kaçtığının görüntüleri var bugün Tele1.com.tr’de.

Motokuryenin dürümlerini çaldı

 

Bu adamın son 30 gününü de merak ediyoruz. Çünkü ortada bir hırsızlık(!) vakası var. İçişleri personelinin bir kere daha geceden sabaha uyumamasını rica ediyoruz.
Bu dürüm hırsızı son 30 gün içinde kimlerle görüştü? Kimlerden borç istedi? Kimlerden iş istedi? Kimlere bu ara durumunun sıkışık olduğunu, kimlere borcunu en kısa zamanda ödeyeceğini söylemeye çalıştı?

Bu dürüm hırsızı son 30 gün içinde acaba hangi partilerle temas kurdu? Hangi partiden aş, hangi partiden iş istedi?
Bu dürüm hırsızı son 30 gün içinde bakkala ne dedi, ev sahibine ne anlattı? Çoluk çocuğuyla acaba ne konuştu?
Ve bu dürüm hırsızı o dürümü kimlerle birlikte yedi? O dürümün paketine bakıp az ya da çok demeyin bu son soru mühim! Çünkü pudracı cipin içinde pudra çekerken yalnız değildi.

Çünkü imzacı emekli amiraller de yalnız değildi. Bir bildiriyi tam 103 kişi paylaştılar.
Bu dürüm hırsızı da o dürümü tek başına yememiştir. Bir merak da burada başlıyor zaten. Mesela çalıntı dürüm yemenin cezası nedir?
Acaba dürümlerle Ohh Ohh yazılan bir fotoğraf görecek miyiz, merak ediyoruz!

Benzer Haberler