Cinsel birliktelik yaşadığı kadın tarafından soyulan polis mekan bastı

1 Haziran 2021 Salı

Cinsel birliktelik yaşadığı kadın tarafından soyulan polis mekan bastı

İstanbul’da bir polis, cinsel birliktelik yaşadığı kadınla alkol aldıktan sonra uyuyakaldı. Kadın ise polisin silahını ve cüzdanını çaldı. Sinirlenen polis arkadaşlarıyla birlikte kadının çalıştığı yeri basarak iş yeri sahibini kurşunladı.

Fatih’te iddiaya göre, polis memuru A.D., 19 Mayıs’ta cinsel ilişki için anlaştığı kadınla evinde buluştu. Birlikte alkol aldılar. Kadın, kendinden geçen polisin cüzdanını ve silahını alarak evden ayrıldı.

Sabah’ın haberine göre durumu fark eden polis, arkadaşlarından yardım istedi. Çelik yelek ve baretlerle kadının iş yerine giden grup, arama kararı olduğunu belirtti. İş yeri sahibi, mahkeme kararını isteyince tartışma çıktı.

İŞ YERİ SAHİBİNİ AYAĞINDAN VURDULAR

Polisin yanındaki şüpheli Ş.K., iş yeri sahibini silahıyla ayağından vurdu. Grup olay yerinden kaçtı. Çalışanların başvurusu üzerine iş yerine gelen polis ise olayla ilgili soruşturma açtı.

OLAYIN ÜSTÜNÜ KAPATMAK İÇİN 500 BİN DOLAR İSTEDİ

Plakaları tespit edilen araçlardan biri, Zonguldak’ta görevli polis C. A.’nın, diğeri Amasya’da görevli H. Ş.’nin üzerine kayıtlı çıktı. Olayla ilgili 8 şüpheli gözaltına alındı. A. D.’nin olayı kapatmak için 500 bin dolar istediğini, vermeyince polis yelekleriyle dükkânını bastıklarını ifade edildi.

ARAMA KARARI SAHTE ÇIKTI

A. D.’nin iş yerini basmak için hazırladığı arama kararının sahte olduğu da tespit edildi. A.D. ve Ş.K. ile birlikte 5 kişi tutuklandı. 3 şüpheli adli kontrolle serbest bırakılırken, kimliği tespit edilemeyen 1 şüpheli polis ise aranıyor.

Benzer Haberler