Çin’den skandal Türkiye reklamı! Vatandaşlığı reklam yaptılar

20 Ocak 2022 Perşembe

Çin’de yayınlanan bazı reklamlarda gayrimenkul karşılığında Türkiye vatandaşlığı alınabileceği anlatıldı. Reklamlarda gayrimenkulün batı ülkelerinde geçişte bir adım olduğu vurgulandı.

Türkiye’de diğer ülke vatandaşlarına sunulan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alma seçeneklerinden biri olan gayrimenkul yatırımında fiyatların düşmesi, Çin’de yankı buldu. Serbestiyet’ten Onur Erkan’ın haberine göre, Çin’deki bazı internet siteleri ve sosyal medya platformlarında Türkiye vatandaşlığının nasıl alınacağının reklamı yapıldı. Çince reklamlarda Türkiye’den 250 bin dolarlık gayrimenkul satın alarak kolayca Türkiye vatandaşı olunabileceği anlatıldı.

BATI ÜLKELERİNE GEÇİŞTE KÖPRÜ GÖREVİ

Türkiye’de 2018’de gerçekleştirilen bir yasal düzenlemeyle, diğer ülke vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alma seçeneklerinden biri olan gayrimenkul yatırımının alt limiti 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmüştü. Türkiye’den gayrimenkul satışına aracılık eden Çinli emlak danışmanlık firmaları tarafından verilen reklamların birinde ise Türkiye vatandaşlığı almanın yollarının reklamı yapıldı. Reklamda “İngiltere, ABD gibi gelişmiş ülkelere yerleşmek için en iyi sıçrama tahtasıdır” ifadeleri yer aldı.

Reklamlarda gayrimenkul karşılığında ABD ve diğer Batılı ülkelere seyahatin ve oralarda oturma izni almanın yolunun açılacağı vurgulandı. Reklamlarda “1 milyon 600 bin yuana (250 bin dolar) gayrimenkul satın alırsanız tüm aile üyelerinize pasaport hediye… Dünyanın en romantik devleti. Herhangi bir belge istemiyor.” denildi.

“TÜRK PASAPORTUNUN ÖZELLİKLERİ”

Reklamlarda Türk pasaportunun alınmasıyla beraber gelen ‘özellikler’ şu ifadelerle anlatıldı:

“Sadece 250 bin dolara ev satın alarak kazanılabilir.

Ucuz ve işlemleri basit, ayrıca iki büyük avantajı var: İngiltere, ABD gibi gelişmiş ülkelere göçmen olarak gitmek için en iyi sıçrama tahtasıdır. Türk pasaportu aldıktan sonra E2 yatırımcı kimliğiyle ABD’ye göçmen olarak gidebilirsiniz.

E2, ABD tarafından sadece karşılıklı ticaret ortaklığı olan ülkelere verilen bir vizedir. Bunu aldıktan sonra ABD’ye gidip gelebilirsiniz, ABD’de yaşayabilirsiniz. Eşiniz ABD’de çalışabilir. Çocuklarınız ABD okullarında eğitim alabilir. Türkiye ABD ile ticaret ortaklığı olan bir ülkedir. E2 vizenin en çok verildiği ülkedir. Her sene 500-600 kişi alabiliyor.

“SADECE EV ALARAK TÜRK PASAPORTU KAZANABİLİRSİNİZ”

“Türk pasaportu alırsanız, ticari vize ile İngiltere’ye gidebilirsiniz. İngiltere hükümeti, Türk vatandaşlarının bu ülkede ticaretle uğraşmalarına izin veriyor. İlk başvuruda 1 senelik ticari vize alınabilir. 5 sene sonra İngiltere’de süresiz kalma hakkı kazanılabilir. İngiltere’den ticari vize aldıktan sonra çocuklarınız İngiltere’de eğitim alabilir. Ücretsiz devlet okullarında okuyabilir. Böylece eğitim masraflarından kurtulmuş olursunuz. Sadece ev satın alarak çok basit işlemlerle Türk pasaportu kazanabilirsiniz. Bizzat gitmenize gerek yok. 111 ülke vize talep etmiyor.

1 milyon 600 bin yuana (250 bin dolar) gayrimenkul satın alırsanız tüm aile üyelerinize pasaport hediye… Dünyanın en romantik devleti. Herhangi bir belge istemiyor. İşlemleri evden çıkmadan tamamlayabilirsiniz. 100’den fazla ülkeye vizesiz. Onunla ABD’ye E2 vize alınabiliyor. Bu, Türkiye pasaportudur.”

Ucuz Türkiye’ye akın

Benzer Haberler