Çin’den iyi haber geldi! Hastalar iyileşti, 2 bin yataklı iki hastane kapatıldı

18 Mart 2020 Çarşamba

Çin’in Hubei bölgesinde yeni vaka sayısının tek haneli rakamlara inmesi sonrasında Şubat ayında Wuhan’a hızla kurulan “Koronavirüsle mücadele hastaneleri” resmen kapatıldı.

Türkiye’de resmi rakamlara göre 98 kişinin hastalandığı ve bir kişinin de ölümüne sebep olan koronavirüs ile ilgili küresel korku ve panik devam ederken, Çin’den flaş açıklamalar geldi…

Salgın hastalığın patlak verdiği Çin’de ölüm sayısı 3 bin 237’ye çıkarken, yeni vakalarda yaşanan düşüş yerel makamları ve doktorları sevindirdi. Salgının başladığı günden beri toplam 80.894 kişinin hastalandığı koronavirüsünün etkisi Çin’de azaldı…

Ticaret Bakanlığı’ndan flaş karar! Etil alkol, kolonya, dezenfektan…

Hubei bölgesinde yeni vaka sayısının tek haneli rakamlara inmesi sonrasında Şubat ayında Wuhan’a hızla kurulan “Koronavirüsle mücadele hastaneleri” resmen kapatıldı. 2.000 yatak kapasiteli iki hastaneye artık ihtiyaç olmadığı açıklanırken, Çin hükümeti tarafından çekilen bir videoda doktorların hastane kapısı önünde maskelerini çıkararak gülümsüyor.

Beyaz TV’de, Türkiye’de koronavirüsten ölenlerin sayısı açıklandı

103 YAŞINDAKİ HASTA KURTARILDI

Öte yandan Wuhan’da tedavi olan Zhang Guangfen isimli bir kadının da iyileştiği duyuruldu. 103 yaşındaki kadının 6 günlük yoğun tedavi sürecinin ardından iyileştiği belirtilirken, gazetecilere açıklama yapan doktor Zeng Yulan, “Başka bir sağlık sorunu olmadığı için iyileşti” dedi.

2 bin 807 Türk vatandaşının tahliyesi tamamlandı: Karantina şartlarına uymayanlara soruşturma

DOMUZ GRİBİ, HIV VE SITMA İLACI VERDİLER

Hindistan’dan da corona virüsü ilacıyla ilgili bir açıklama geldi… Hindistan’ın Jaipur kentindeki Sawai Man Singh Hastanesi’nde corona virüsü tedavisi gören İtalyan bir hastaya HIV, domuz gribi ve sıtmada kullanılan ilaçlardan bir “ilaç karışımı” yapıldığı açıklandı.

Doktorlar, corona virüsü hastasının bu ilaç kokteyline olumlu yanıt verdiği ve sağlık durumunun da iyi olduğunu duyurdu.

İNGİLTERE’NİN EN GENÇ ÖLÜMÜ

İngiltere’de 45 yaşındaki Craig Ruston, corona virüsü teşhisiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi… 2018 yılından beri motor nöronlarındaki rahatsızlıkla mücadele eden 45 yaşındaki Ruston, İngiltere’de yaşamını yitiren en genç insan oldu.

Ruston’ın eşi Sally, Facebook sayfasından, “Müthiş Craig’im yaşamını yitirdi. Kalbimiz kırıldı. Geçen hafta salı günü iyi hissetmiyordu ve hastaneye kaldırıldı. 6 gün karantinada kaldı. Craig’in göğsündeki enfeksiyonun Covid-19 olduğunu doğrulamışlardı” dedi.

Benzer Haberler