Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Eğlence

Çin’de Game of Thrones sansürü! Final bölümü yayınlanmadı!

HBO’nun Çin’deki yayın haklarına sahip olan Tencent, Game of Thrones dizisinin final bölümünü “aktarım problemi” sebebiyle yayınlayamadığını açıkladı. Dizinin Çin’deki takipçileri final bölümünün yayınlanmamasına tepki gösterdi.

Tencent, final bölümünün ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir bilgi paylaşmazken, yayının gecikmesiyle ilgili fazla detay paylaşılmadı. HBO da konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Dizinin Çin’deki takipçileri final bölümünün yayınlanmamasına tepki gösterirken, birçok kişi dizinin aktarılmamasının arkasındaki nedenin Çin ile ABD arasında tekrar başlayan ticaret savaşı olduğunu öne sürdü. Yüzlerce Çinli sosyal medya kullanıcısı dizinin Washington-Pekin hattındaki gerilim sebebiyle yayınlanmadığını ifade etti. Birçok kişi Tencent’ten parasının iade edilmesini talep etti.

Geçen haftalarda ABD Başkanı Donald Trump, Çin’den gelen ürünlere ek tarife uygulama kararı almış ve iki ülke arasındaki ticaret anlaşması görüşmelerine son vermişti. Bu gelişmeler sonucunda iki taraf tekrar bir ‘ticaret savaşı’na girmişti.