Cinayet zanlısı eski futbolcu, yurt dışına kaçarken yakalandı

27 Kasım 2021 Cumartesi

Cinayet zanlısı eski futbolcu, yurt dışına kaçarken yakalandı

Cinayet zanlısı olduğu tespit edilen ve hakkında yakalama emri çıkarılan eski futbolcu Sezer Öztürk, yurt dışına kaçmaya çalıitığı sırada yakalanarak tutuklandı.

Trafikte yol verme tartışması yüzünden tartıştığı kişilere silahla ateş ederek 1 kişinin ölümüne neden olan eski futbolcu Sezer Öztürk, Artvin’den Gürcistan’a gitmek için bindiği kamyonette yakalandı. Öztürk, sorgusunun ardından “Kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

Eski futbolcu Sezer Öztürk ile Halil İbrahim Genç arasında çıkan yol verme tartışmasında Halil İbrahim Genç silahla vurularak öldürülmüştü. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında firari olan şüpheli Sezer Öztürk, Artvin’den Gürcistan’a gitmek için bindiği kamyonetin arkasında yakalandı.

ÖZTÜRK’ÜN İFADESİ

Öztürk, ifadesinde “Olay günü çocuklarımı hayvanat bahçesine götürdüm, daha sonra eve dönerken arabamın önünü kestiler, beni darp ettiler. Ölümden döndüm, kafama aldığım darbelere ilişkin raporları mahkemeye sunacağım. İlla haklı olmak için ölmem gerekmiyor. Ben ateş etmedim, Ömer Genç benim korumamdır, olay sırasında o havaya ve yere ateş etti. Karşı taraf 30-40 kişiydi. Alkollü vaziyette bize saldırdılar, benim yanımda korumam, korumamın çocukları ile benim küçük çocuklarım ve eşlerimiz vardı” diyerek suçlamayı kabul etmedi.

Squid Game gerçek oldu: Bu sefer ölen olmadı, birinciye yarım milyon dolar verildi

Benzer Haberler