Cin çıkarma bahanesiyle 2 bine yakın müstehcen fotoğraf depoladı!

21 Şubat 2022 Pazartesi

Cin çıkarma bahanesiyle 2 bine yakın müstehcen fotoğraf depoladı!

Kendisini yaşam koçu olarak tanıtan Bahadır Koyuncu hakkında 15 yıldan 84 yıla kadar hapis cezası istendi. Kadınları cin çıkarma bahanesiyle zorla ilişkiye girmeye zorlayıp, dijital arşivine 2 bine yakın müstehcen fotoğraf ve video depolayan şarlatan hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Sabah gazetesinin haberine göre, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede tutuklu Bahadır Koyuncu’nun ‘nitelikli cinsel saldırı’, ‘Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık’ suçlarından 15 yıldan 84 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

EŞİ ŞİRİN KOYUNCU İLE BİRLİKTE ÇALIŞIYORLAR

Şirin Koyuncu’nun da eşiyle birlikte hareket ettiği vurgulanan iddianameye göre, Muğla Seydikemer’de bulunan evlerine gelen kadınlara, ‘sizde büyü var’, ‘cinleri çıkarmamız lazım’ diyerek sözde dini seanslar düzenlediler. Bahadır Koyuncu bu sözde dini seanslar karşılığında mağdur kadınlardan para aldı. Belirlemelere göre Bahadır Koyuncu, mağdur Dilara İ.’den 300 lira ücret alarak birden fazla cinsel ilişkiye girdi. Hazal Y.’den para almadığı ancak cinsel saldırıda bulunduğu, Yağmur A.’dan ise 3 bin 600 lira para aldığı, Özlem D.’den ise 5 bin lira para aldığı saptandı. Evde yapılan aramalarda, dini seanslarda kullanılan öküz boynuzu, kaplumbağa kabukları ele geçirildi.

İDDİANAMEDE YER ALAN DETAYLAR

Hazırlanan iddianamenin detaylarında ise kendisine ‘yaşam koçu’, ‘medyum’, ‘hoca’ olarak tanıtan Bahadır Koyuncu’nun mağdur kadınları nasıl etki altına aldığı ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. İddianameye göre, cinsel birlikteliğe girmeye zorlanan mağdur kadınlar Koyuncu’nun talimatıyla yardımcısı Abdullah Çil tarafından Fethiye’den alınarak Bahadır Koyuncu’nun ikametine getirildi. Bahadır Koyuncu, sözde ‘dini seans’ sırasında cinsel birliktelik yaşadıkları esnada çekmiş olduğu fotoğrafları hem kendi dijital arşivinde hem de Abdullah Çil’in telefonunda depoladı.

Koyuncu’ya ait bir hard diskte yapılan incelemelerde 727 adet erkek ve kadınlara ait fotoğraf ve video bulundu. Sadece bir klasörde 833 adet çeşitli kadınların cinsel içerikli fotoğraf ve videolarına rastlandı. Bu videolar arasında mağdur kadınlarla çekilen görüntülerde bulundu. Bazı videolarda Koyuncu’nun mağdur kadınları soyarak üzerlerine kalemle figürler çizip cinsel ilişkiye girdiği saptandı.

Koyuncu ifadesinde kadınların rızalarının bulunduğunu beyan etti ancak, mağdur kadınların vazgeçmek istediklerinde ise başlarına kötü şeyler geleceğini söyleyerek tehditlerde bulunduğu tespit edildi.

“VİDEOLAR FANTEZİ AMAÇLIYDI”

Bahadır Koyuncu ifadesinde ise, “Yaşam koçu danışmanlığı yapıyorum. Bu danışmanlık hizmeti içerisinde bio enerji sertifikası ile psikologların tedavi edemediği şahısları temas etmeden uzaktan eğitiyorum. Cinsel ilişkiye girdiğim iddiaları asılsız. Gelenlerin rızaları dahilinde fotoğraflarını çektim ama videolarını çekmedim. Arşivimde bulunan videolardaki cinsel ilişkilere ait kadınlar, para karşılığı birlikte olduğum kadınlardır. Videolar fantezi amaçlıydı” dedi.

‘Cin çıkarma’ seansında işkenceyle öldürülen kadının eşi: Dua ederek vurdum

Benzer Haberler