Çılgın Şoför katliama neden oluyordu! 27 insan ölümden döndü

10 Mart 2022 Perşembe

Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Alpullu beldesinde yük treni, işçi servisine çarptı. Kırklareli Valisi Osman Bilgin servisin bariyerler kapalıyken geçmeye çalıştığını söyledi. Kazada 27 kişi yaralandı.

Babaeski ilçesine bağlı Alpullu beldesinde yük treni hemzemin geçitte işçileri taşıyan servis minibüsüne çarptı. Devrilen serviste yaralanan 27 kişi, Alpullu ve Babaeski Devlet hastanelerine kaldırıldı.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, olay yerine gelerek Babaeski Kaymakamı Şenol Levent Elmacıoğlu’ndan bilgi aldı. Bilgin, Anadolu Ajansı (AA) muhabirine yaptığı açıklamada, yük treninin hemzemin geçitte işçi servisine çarpması sonucu 27 vatandaşın yaralandığını söyledi.

Olayda vefatın bulunmamasının teselli olduğunu belirterek yaralılara acil şifa dileyen Vali Bilgin, “Bariyer kapalıyken bariyerden geçmeye çalışan servise yük treni çarpması sonucu 27 vatandaşımız yaralandı. Çok şükür servis tam olarak tren yoluna girmediği için uç bölgesinden alıyor. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun.” dedi.

“BARİYERLER KAPANDI ŞOFÖR GEÇMEYE ÇALIŞTI”

Babaeski Devlet Hastanesinde tedavi gören yaralılardan Kerem Yesin, servis şoförünün bariyer kapalıyken geçmeye çalıştığını öne sürdü. Yesin, kazanın ardından ambulanslar ile hastaneye getirildiklerini kaydetti.

Trenin çarpması ile minibüsün devrildiği anlatan Yesin, “Bariyerler kapandı şoför geçmeye çalıştı. O an tren gelince arka taraftan vurdu. 2-3 kere takla attık en son bir ağaç vardı ağaca çarptık, öyle kaldık. İşe giderken oldu. Çok korktuk, arabada herkes bağıran bağırana.” diye konuştu.

“ŞOFÖR GEÇMESEYDİ BİR ŞEY OLMAYACAKTI”

Yaralılardan Behiye Tanatmış da bir anda minibüsün devrildiğini ve ne olduğunu anlayamadığını belirtti. Fazla bir şey hatırlamadığını dile getiren Tanatmış, “Şoför geçmeseydi birkaç dakika dursaydı bir şey olmayacaktı. İşe gidiyorduk Lüleburgaz’a. Tren durmasa hepimiz ölecektik. Ayağım ağrıyor, bir de elim kesildi.” ifadelerini kullandı.

 

Servisler peş peşe kazaya karıştı

Benzer Haberler